Yerba mate zyskuje na popularności w Polsce

Obok popularnej kawy i różnych rodzajów herbat na wśród polskich konsumentów na popularności zyskuje yerba mate. Jest to napój wywodzący się z Ameryki Południowej, mający działanie pobudzające i odświeżające. Picie mate nie miało za zadanie nie tylko ugasić pragnienie, ale także zbudować więzi, dostarczyć przyjemności. Z czasem po prostu stało się zwyczajem, który stał się popularny również w Polsce.

Działanie yerba mate

Yerba mate jest wyjątkowym napojem. Z jednej strony zawiera mnóstwo substancji odżywczych, które decydują o właściwościach zdrowotnych napoju. Yerba mate jest bogata w witaminy: A, B1, B2, C, E, H. Jednak to nie wszystkie składniki mające pozytywny wpływ na ludzki organizm. W jej składzie można znaleźć także minerały jak:
– magnez,
– sód,
– potas,
– żelazo,
– miedź,
– siarka,
– mangan,
– fosfor,
– krzem.
Jednak o charakterystycznej właściwości yerba mate, jaką jest pobudzanie i dostarczanie energii, decyduje obecność w niej innych składników. Teobromina, teofilina i kofeina, która w przypadku yerba matę nosi nazwę mateina, pozwalają na pobudzenie oraz oczyszczenia ciała z toksyn. To właśnie dlatego yerba mate zyskuje na popularności także w naszym kraju.

 

Jak zacząć pić yerba mate?

Bardzo ważną kwestią w przypadku rozpoczęcia picia yerba mate jest sposób patrzenia suszu. Niezbędne jest do tego odpowiednie naczynko zwane matero oraz rurka filtrująca zwana bombilla, która ma na końcu sitko. Początkujący mogą pokusić się o zestaw yerba mate. Zawiera on w sobie zazwyczaj matero oraz bombillę, a także susz. Pozwoli to rozpocząć picie yerba mate już od pierwszych zakupów. Jeśli chodzi o zakupy yerba mate zestaw można kupić np. herbaciarni lub na stronie internetowej https://zielonytarg.pl/yerba-mate/zestawy-startowe. We wskazanym sklepie internetowym ciekawe propozycje znajdą dla siebie nie tylko początkujący, ale także doświadczeni mateiści, którzy szukają nowych smaków i rozwiązań. Nie ma zatem na co czekać, tylko rozpocząć picie yerba mate oraz cieszyć się z jej smaku i zbawiennych właściwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *