Dlaczego warto czytać książki?

Jednym z najbardziej rozwijających, a jednocześnie sprawiających przyjemność czynności jest czytanie książek. Korzyści z tego jest mnóstwo. Rozwój, poszerzanie swoich horyzontów, poznawanie nowych słów… 

A jednak niewiele osób poświęca swój czas tej czynności. Wiadomo, żyjemy w biegu, uczymy się, pracujemy, ale czy naprawdę tak trudno znaleźć czas na chwilę relaksu z dobrą książką? Oczywiście nie musimy czytać książek każdego dnia, ale może czasem dobrym pomysłem byłoby wybrać ciekawą książkę zamiast na przykład spędzać wieczór przed telewizorem czy komputerem.

Ciekawe książki na relaks – http://tylkorelaks.pl/ – książki

Statystyki są przerażające – według danych z 2012 roku tylko 11% Polaków przeczytało więcej niż siedem książek. Młodzi ludzie czytają mało książek, niektórzy z nich nie sięgają nawet po lektury szkolne, wybierając zamiast tego streszczenia.

Dlaczego tak się dzieje?

Nowe technologie poszły bardzo do przodu w ciągu ostatnich kilku lat, korzystanie z dóbr Internetu czy telewizji stało się o wiele prostsze i wygodne. Książki są drogie i to jest moim zdaniem największy problem polskiego rynku. Za samą książkę trzeba dużo zapłacić i do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.
Ale przejdźmy do następnego punktu.

Dlaczego warto czytać książki? Bo to rozwija.

Rozwija nie tylko nasz zasób słownictwa, który z każdą przeczytaną książką się powiększa, ale co z tym związane, rozwija się także nasza zdolność elokwentnego wypowiadania się oraz nasza pamięć, która ulega znacznej poprawie. Poza tym, czytanie pobudza wyobraźnię, czytając budujesz wizje i obrazy, w swoim umyśle kreujesz przedstawiony w książce świat. Czytanie pobudza także twoją własną kreatywność, daje ci inspirację i coś, na czym możesz oprzeć swoje pomysły.

Poznaj propozycje “Co czytać” na stronie – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/- aktualne informacje, propozycje książek które warto przeczytać.

Jak widzisz, czytanie rzeczywiście przynosi wiele korzyści, a jest ich oczywiście znacznie więcej niż te tutaj wymienione.

Niektóre książki nas nie zainteresują, po prostu nie podoba nam się styl, fabuła, bohaterowie czy sposób napisania książki, ale autorów i gatunków literackich jest przecież mnóstwo, wiec myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zastanów się, czy czasem nie lepiej byłoby przeczytać dobrą książkę, zamiast oglądać kolejny odcinek telewizyjnego tasiemca.

 ------------------------------
Spodobał Ci się ten wpis? Może uważasz że jeszcze komuś się przyda?
- podziel się z innymi
- dodaj komentarz


Udostępnij artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *