Dlaczego warto czytać książki?

Jednym z najbardziej rozwijających, a jednocześnie sprawiających przyjemność czynności jest czytanie książek. Korzyści z tego jest mnóstwo. Rozwój, poszerzanie swoich horyzontów, poznawanie nowych słów… 

A jednak niewiele osób poświęca swój czas tej czynności. Wiadomo, żyjemy w biegu, uczymy się, pracujemy, ale czy naprawdę tak trudno znaleźć czas na chwilę relaksu z dobrą książką? Oczywiście nie musimy czytać książek każdego dnia, ale może czasem dobrym pomysłem byłoby wybrać ciekawą książkę zamiast na przykład spędzać wieczór przed telewizorem czy komputerem.

Statystyki są przerażające – według danych z 2012 roku tylko 11% Polaków przeczytało więcej niż siedem książek. Młodzi ludzie czytają mało książek, niektórzy z nich nie sięgają nawet po lektury szkolne, wybierając zamiast tego streszczenia.

Dlaczego tak się dzieje?

Nowe technologie poszły bardzo do przodu w ciągu ostatnich kilku lat, korzystanie z dóbr Internetu czy telewizji stało się o wiele prostsze i wygodne. Książki są drogie i to jest moim zdaniem największy problem polskiego rynku. Za samą książkę trzeba dużo zapłacić i do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.
Ale przejdźmy do następnego punktu.

Dlaczego warto czytać książki? Bo to rozwija.

Rozwija nie tylko nasz zasób słownictwa, który z każdą przeczytaną książką się powiększa, ale co z tym związane, rozwija się także nasza zdolność elokwentnego wypowiadania się oraz nasza pamięć, która ulega znacznej poprawie. Poza tym, czytanie pobudza wyobraźnię, czytając budujesz wizje i obrazy, w swoim umyśle kreujesz przedstawiony w książce świat. Czytanie pobudza także twoją własną kreatywność, daje ci inspirację i coś, na czym możesz oprzeć swoje pomysły.

Poznaj propozycje „Co czytać” na stronie – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/- aktualne informacje, propozycje książek które warto przeczytać.

Jak widzisz, czytanie rzeczywiście przynosi wiele korzyści, a jest ich oczywiście znacznie więcej niż te tutaj wymienione.

Niektóre książki nas nie zainteresują, po prostu nie podoba nam się styl, fabuła, bohaterowie czy sposób napisania książki, ale autorów i gatunków literackich jest przecież mnóstwo, wiec myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zastanów się, czy czasem nie lepiej byłoby przeczytać dobrą książkę, zamiast oglądać kolejny odcinek telewizyjnego tasiemca.

 ------------------------------
Spodobał Ci się ten wpis? Może uważasz że jeszcze komuś się przyda?
- podziel się z innymi
- dodaj komentarz


Udostępnij artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *