8 powodów, dla których warto czytać książki

Poznaj zalety czytania książek.

Mól książkowy może dostrzec poważne korzyści dla zdrowia i szczęścia. Jesli naprawdę chcesz czerpać korzyści z czytania? Sięgnij po staroświecką drukowaną książkę.

Chociaż coraz więcej osób posiada e-booki, to drukowane książki mają jeszcze swoje miejsce. Wielu czytających e-booki nadal czyta tradycyjne książki.

Nic nie przypomina zapachu książek. Czytanie przynosi korzyści dla twojego zdrowia i szczęścia. Oto osiem powodów, aby przeczytać prawdziwą książkę.

Co czytać – http://www.psychoskok.pl/ – poznaj ciekawe propozycję książek.

Czytanie zwiększa inteligencję.

Jak napisał kiedyś doktor Seuss: „Im więcej czytasz, tym więcej rzeczy będziecie wiedzieć. Im więcej się nauczysz, tym więcej miejsc znajdziesz. „Czytanie dobrej książce otwiera cały świat wiedzy od bardzo młodego wieku. Według gazety z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley książki d pokazują dzieciom o 50 procent więcej słów niż telewizja.. Ekspozycja na to nowe słownictwo prowadzi nie tylko do wyższych wyników w testach, ale także do wyższych wyników ogólnych testów inteligencji. Dodatkowo, silniejsze umiejętności czytania na wczesnym etapie życia mogą oznaczać wyższą inteligencję w późniejszym życiu.

 

Czytaj ciekawe książki – https://tylkorelaks.pl/47-ksiazki

 

Czytanie dodatkowo może zwiększyć siłę twojego mózgu.

Nie tylko regularna lektura pomaga ci być mądrzejszym, ale może nawet zwiększyć twój potencjał mózgu. Podobnie jak chodzenie na jogging w układzie sercowo-naczyniowym, regularne czytanie poprawia funkcję pamięci, dając mózgowi dobre wyniki. Wraz z wiekiem następuje spadek pamięci i funkcji mózgu, ale regularne czytanie może pomóc spowolnić ten proces, dzięki czemu umysły będą ostrzejsze, wynika z badań opublikowanych w Neurology . Częste ćwiczenia mózgu były w stanie obniżyć spadek umysłowy o 32 procent, donosi The Huffington Post .

 

Czytanie może sprawić, że będziesz bardziej empatyczny.

Zagubienie w dobrej lekturze może ułatwić ci odniesienie się do innych. W szczególności fikcja literacka ma moc pomagać swoim czytelnikom zrozumieć, co myślą inni, czytając emocje innych ludzi, wynika z badań opublikowanych w Science . Wpływ ten jest o wiele bardziej znaczący w przypadku osób, które czytają fikcję literacką niż osoby czytające literaturę faktu. „Zrozumienie stanów psychicznych innych ludzi jest kluczową umiejętnością, która umożliwia złożone relacje społeczne, które charakteryzują ludzkie społeczności” – pisali o swoich odkryciach David Comer Kidd i Emanuele Castano.

 

Poznaj co czytać http://autorzy365.pl/ – jakie książki.

 

Przerzucanie stron pomaga zrozumieć, co czytasz.

Jeśli chodzi o faktyczne zapamiętanie tego, co czytasz, lepiej jest korzystać z książki niż e-booka. Poczucie papierowych stron pod palcami zapewnia mózgowi pewien kontekst, który może doprowadzić do głębszego zrozumienia i lepszego zrozumienia tematu, o którym czytasz. Aby czerpać korzyści z dobrej lektury, wybierz ten rodzaj książki z fizycznymi stronami.

 

Czytanie może pomóc w walce z chorobą Alzheimera.

Czytanie sprawia, że ​​twój mózg działa, i to bardzo dobrze. Ci, którzy angażują swoje mózgi poprzez takie czynności, jak czytanie, gra w szachy lub układanki, mogą być 2,5 razy mniej narażeni na rozwój choroby Alzheimera niż ci, którzy spędzają swój czas wolny na mniej stymulujących czynnościach. Ćwiczenia mózgu mogą pomóc, ponieważ bezczynność zwiększa ryzyko rozwoju choroby Alzheimera, bezczynność jest właściwie wczesnym wskaźnikiem choroby.

 

Czytanie może pomóc Ci się zrelaksować.

Jest powód, dla którego przytulanie się dobrą książką (i może kieliszkiem wina) po długim dniu brzmi tak pociągająco. Badania sugerują, że czytanie może działać jako poważny streso-blokada. Jedno z badań przeprowadzonych przez Sussex University w 2009 roku wykazało, że czytanie może zmniejszyć stres nawet o 68 procent . „To naprawdę nie ma znaczenia, jaką książkę przeczytasz, zatracając się w niej całkowicie, dzięki której możesz uciec od zmartwień i stresów codziennego świata i spędzić trochę czasu na odkrywaniu domeny wyobraźni autora” neuropsycholog kognitywny David Lewis powiedział The Telegraph .

 

Czytanie przed snem może pomóc Ci spać.

Stworzenie rytuału czytania przed snem, sygnalizuje ciału, że nadszedł czas, aby się uspokoić i iść spać. Czytanie książki pomaga Ci zrelaksować się bardziej niż czas przed ekranem przed snem. Ekrany, takie jak czytniki elektroniczne i tablety, mogą rzeczywiście dłużej Cię pobudzać, a nawet zakłócić sen. Dotyczy to również dzieci: Pięćdziesiąt cztery procent dzieci śpi w pobliżu małego ekranu i z tego powodu średnio o 20 minut dłużej zasypia, wynika z badań.

 

Czytanie jest zaraźliwe.

Siedemdziesiąt pięć procent rodziców chce, aby ich dzieci czytały więcej dla przyjemności, a ci, którzy chcą zachęcić swoje dzieci do zostania molami książkowymi, mogą zacząć od głośnego czytania w domu. Podczas gdy większość rodziców przestaje czytać na głos po tym, jak ich dzieci uczą się robić to samodzielnie, nowy raport Scholastic sugeruje, że czytanie głośno dzieciom w ciągu ich szkoły podstawowej może zainspirować ich do częstych lektur – czyli dzieci, które czytają od pięciu do siedmiu dni w tygodniu dla zabawy. Ponad 40 procent częstych czytelników w wieku od 6 do 10 lat pochodzi z domów w których głośno czytano, ale tylko 13 procent tych, którzy nie czytali często dla zabawy.

Jeden komentarz do “8 powodów, dla których warto czytać książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *