Jak mogę zachęcić moje dziecko do rozwijania dobrych nawyków czytania?

Dzieci w każdym wieku potrafią docenić dzieła fikcji, a nawet jeśli nie są gotowe, by rozpoznać słowo pisane, mogą być w stanie doskonalić swoje umiejętności językowe, słuchając książek, które są im czytane. Rodzice i nauczyciele mogą pomóc w kształtowaniu miłości do czytania książek

Spraw, aby czytanie było przyjemne

Na rynku dostępnych jest wiele książek dostosowanych do różnych grup wiekowych. Wybierz podręczne podręczniki lub inne twórczo opublikowane teksty, a jeśli czytasz dzieciom, możesz zmienić ton głosu, aby utrzymać zainteresowanie. Ustawienie namiotu do czytania lub mini-biblioteki w sypialni dziecka może również zachęcić ich do częstszego czytania.

Użyj interaktywnych książek

Książki interaktywne mogą zawierać przyciski dźwiękowe i wyciągane elementy, które będą służyć do ożywienia historii. Dzieci mogą również usłyszeć czytaną historię, gdy podążają za słowami na stronie.

 

Książki bajki dla dzieci – http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/bajki/

 

Zapoznać dzieci z książkami z różnych gatunków

Czytanie nie musi ograniczać się do tradycyjnych opowieści. Dzieci mogą również czytać książki niefabularne, w tym encyklopedie, a także gazety skierowane do dzieci. Komiksy mogą również stymulować ich zainteresowanie czytaniem.

Czytaj każdej nocy

Czytanie książek razem w ramach nocnej rutyny dziecka zapewni, że dzieci kojarzą czytanie z relaksem. Dzieci mogą również wskazać dowolne słowa, które są im znane i je odczytać.

Dla tych dzieci, które jeszcze nie zaczęły czytać, zadając pytania dotyczące tej historii, na przykład: „Jak myślisz, co będzie dalej?” pomoże im zapoznać się ze strukturami opowieści.

Użyj dramatu

Dzieci kochają grę i wypróbowanie różnych ról. Jeśli twoje dziecko jest niechętnym czytelnikiem, zachęcanie ich do odgrywania postaci z fikcyjnej opowieści, wraz z dialogiem, może pomóc zmotywować ich do przeczytania tekstu.

Zabierz je do lokalnej biblioteki

Lokalne biblioteki są skarbnicą dla małych dzieci i regularnie odbywają regularne akcje czytelnicze. Bycie otoczonym przez inne dzieci, które lubią czytać, może być właśnie tym, co wzmacnia przyjemność czytania Twojego dziecka .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *