Czy witaminy mogą pomóc w zapobieganiu zawałowi serca?

Nie jest jeszcze jasne, czy przyjmowanie witamin może zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce lub zawału serca. Ale wiadomo, że żadna witamina nie zapobiega rozwojowi choroby serca, jeśli nie kontrolujesz innych czynników ryzyka, takich jak zła dieta, palenie tytoniu, wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca.

Poprzednie badania sugerowały, że niektóre witaminy, takie jak witamina C i E, mogą zmniejszać ryzyko chorób serca, ale większe badania kliniczne nie przyniosły korzyści. Jednakże jedno z ostatnich badań wskazało, że witamina E, jeśli jest stosowana osobno, może pomóc w zapobieganiu zawałowi serca. Ale American Heart Association nie zaleca przyjmowania żadnej z witamin jako sposobu zapobiegania chorobom serca.

Kliniki i Centra medyczne http://www.ekliniki.pl/

Istnieją również dowody na związek między niskim poziomem witaminy D we krwi a chorobami serca, ale potrzeba więcej badań. Jeśli obawiasz się o poziom witaminy D, porozmawiaj z lekarzem.

Ciekawe informacje na temat zdrowia i urody – http://www.prasa24h.pl/informacje/zdrowie-i-uroda

Większość ludzi, którzy są na ogół zdrowi i otrzymują składniki odżywcze, których potrzebują od diety, nie muszą przyjmować codziennie witaminy. Nawet codzienne stosowanie multiwitaminy nie pomaga w zapobieganiu chorobom serca. Jeśli martwisz się o swoje odżywianie, porozmawiaj z lekarzem o tym, czy codzienne przyjmowanie witamin może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Albo, jeszcze lepiej, dodaj do pokarmów pokarmy bogate w składniki odżywcze – takie jak warzywa i owoce, oleje roślinne lub oleje siewne, pełne ziarna i co najmniej dwie porcje tygodniowo – aby chronić serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *