Jakie witaminy warto brać jesienią i zimą?

Jesień i zima to sezon chorobowy. Z tego względu należy szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Podstawę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pomyśleć również o suplementacji, która jest świetną i skuteczną profilaktyką.

Czytaj dalej

Witaminy – składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia

Witamina to nazwa składników odżywczych (związków chemicznych) niezbędnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia, których organizm nie może wyprodukować (zsyntetyzować). Takie składniki odżywcze należy zatem spożywać w postaci żywności lub suplementów. W przeciwieństwie do minerałów dietetycznych, które są pierwiastkami układu okresowego, witaminy

Czytaj dalej

Magnez +B6 Optimal – nie tylko dla aktywnych

Magnez to jeden z najpopularniejszych pierwiastków występujących w skorupie ziemskiej pod postacią różnych minerałów. Pierwiastek ten jest niezbędny, by procesy życiowe człowieka przebiegały prawidłowo. Nie tylko wpływa na poprawę koncentracji, pamięci i nastroju, ale także stabilizuje funkcje całego układu nerwowego.

Czytaj dalej

Gdzie występuje witamina B12 – 10 produktów bogatych w kobalaminę

Witamina B12 (zwana także kobalaminą) zapewnia energię, zapobiega anemii oraz wzmacnia mózg i serce. Gdzie występuje witamina B12? Naturalnie zawarta jest niemal wyłącznie w żywności pochodzenia zwierzęcego. Dowiedz się więcej o wartości odżywczej produktów, w których ją znajdziesz.

Czytaj dalej