Olej z wiesiołka: prawdziwy przyjaciel kobiety

Olej z wiesiołka ma wiele różnych właściwości, w tym wiele takich, które są cenne dla każdej kobiety. Olej nie tylko wpływa na równowagę hormonalną, ale także łagodzi objawy PMS, które dla wielu pań uniemożliwia wręcz normalne funkcjonowanie. Jakie jeszcze właściwości ma olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka: właściwości

Olej z wiesiołka jest doskonałym źródłem wielu cennych składników. Wśród nich są nienasycone kwasy tłuszczowe (m.in. omega-6 i omega-9), a także białko, sterole roślinne, enzymy, witamina E i różne pierwiastki: selen, wapń, cynk i magnez.

Zastosowanie oleju z wiesiołka

Nie bez powodu mówi się, że olej z wiesiołka jest prawdziwym przyjacielem każdej kobiety. A przynajmniej każdej, która cierpi co miesiąc z powodu uciążliwego napięcia miesiączkowego, utrudniającego im wręcz normalne funkcjonowanie. Może okazać się także pomocny kobietom, które przechodzą właśnie menopauzę. Olej z wiesiołka umożliwia m.in. poradzenie sobie z takimi objawami jak obniżenie nastroju, ból głowy, zatrzymywanie wody w organizmie, wzdęcia czy tkliwość piersi. Olej z wiesiołka jeszcze z jednego powodu może okazać się dla kobiet nieoceniony. Może on bowiem wspomóc płodność, ze względu na to, że wspomaga produkcję śluzu szyjkowego i poprawia ukrwienie błony śluzowej macicy. Dodatkowo kwasy, będące składnikami oleju z wiesiołka, wspomagają powstawanie hormonu, który z kolei jest odpowiedzialny za skurcze macicy. To natomiast wpływa na możliwość łatwiejszego dotarcia plemników do komórki jajowej.

Pozostałe zastosowania

Olej z wiesiołka wspomaga również prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Obniża nie tylko ciśnienie krwi, ale zahamowuje także wzrost poziomu „złej” frakcji cholesterolu, czyli LDL. Olej z wiesiołka może być zatem stosowany w profilaktyce miażdżycy i chorób serca.

Ponadto suplement diety ma wpływ także na działanie układu odpornościowego. Pomaga w szybszym usunięciu toksyn z organizmu. Dodatkowo dzięki zawartości witaminy E wykazuje również działanie antyoksydacyjne i pomaga w walce z wolnymi rodnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *