Zabiegi pielęgnacyjne chętnie wykonywane przez kobiety – do każdego z nich przyda się pęseta

Pęseta może mieć naprawdę różne zastosowania, zwłaszcza, jeśli znajduje się w damskiej kosmetyczce. Oczywiście do różnych zabiegów wskazane jest używanie różnych pęset. Oto przegląd najpopularniejszych czynności, w trakcie których pęseta okaże się niezwykle przydatna.

Regulacja brwi

Większość kobiet decyduje się na regulację brwi – wtedy brwi sprawiają wrażenie zadbanych. Ponadto dochodzą też kwestie estetyczne. Wiele kobiet po wyregulowaniu brwi wygląda po prostu korzystniej; zwłaszcza, jeśli wcześniej brwi były bardzo gęste lub łączyły się wręcz w jedną brew. Jednocześnie należy pamiętać, że kształt brwi powinno dopasowywać się do kształtu twarzy; w innym wypadku skutek może być odwrotny do zamierzonego. Może tak się zdarzyć np. w sytuacji, gdy osoba o okrągłej twarzy zdecyduje się na cieniutkie, proste brwi.

Większość kobiet decyduje się na samodzielną regulację brwi właśnie za pomocą pęsety. To narzędzie jest zdecydowanie najwygodniejsze, ponieważ pozwala otrzymać dokładnie taki kształt, na jakim zależy kobiecie – możliwe jest bowiem wyrywanie pojedynczych włosków.

Przyklejanie sztucznych rzęs

To kolejna czynność, w trakcie której penseta może okazać się nieoceniona. Coraz więcej pań na co dzień korzysta ze sztucznych rzęs, jednocześnie nie decydując się na ich permanentne przedłużenie – chociażby z tego względu, że lubią dopasowywać model rzęs do danego makijażu. Do przyklejenia sztucznych rzęs potrzebny jest oczywiście specjalny klej do rzęs. Do samego nałożenia rzęs najwygodniej będzie posłużyć się właśnie pęsetą. Dzięki temu można mieć pewność, że zostaną przyklejone dokładnie i właśnie tak, jak chciała tego kobieta.

Wyrywanie niechcianych włosków

Czasami, zwłaszcza w dolnych okolicach twarzy, pojawiają się niewielkie włoski, które jednak nie są zbyt estetyczne – często są znacznie ciemniejsze niż np. inne, mikroskopijne włoski. Jeśli chcemy się ich szybko pozbyć, możemy po prostu sięgnąć po pęsetę. Cały zabieg będzie bardzo szybki i niemal bezbolesny, a z twarzy zniknie niechciany intruz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *