Gry losowe – jak to się zaczęło?

Pierwsze losowanie Lotto, zwanego popularnie Toto-Lotkiem, odbyło się w 1957 roku, jednak cała historia tego typu gier liczbowych liczy sobie tysiące lat.

Jedna z legend głosi, że w czasach budowania Wielkiego Muru Chińskiego, niejaki generał Leung chciał zachęcić lud do wpłat na ten ważny cel. Nie chciał podnosić podatków, więc wpadł na pomysł, aby stworzyć… grę. Miała ona polegać na rzucaniu pionkami na planszę składającą się z 120 pól z przypisanymi znakami chińskimi – gracze typowali dziesięć znaków, na które upadnie pionek. Historycy twierdzą, że gra ta mogła być pierwowzorem słynnego Keno, gry popularnej na całym świecie do dziś. Na ziemiach polskich natomiast pierwsze wzmianki o cyklicznych grach liczbowych dotyczą XVIII wieku – to wtedy powstała zarządzana przez Włochów Lotto di Genova, dochody z której służyły zasilaniu skarbu państwa. W przeciwieństwie do dzisiejszej formy Lotto, jego archaiczna forma polegała na typowaniu 5 liczb z puli 90, a samo losowanie w warszawskim Pałacu Krasińskich miało miejsce dwa razy w miesiącu. Od 1839 roku, przez niemal sto lat idea państwowej loterii nie istniała – dopiero w pierwszej połowie XX wieku zdecydowano się ponownie stworzyć system gier, które pomogłyby załatać budżet. Lata 50. przyniosły popularność grom regionalnym, ale bardzo szybko zostały one pokonane przez nowość – Toto-Lotek, a następnie jego warianty – Mały Lotek, Express Lotek i Multi Lotek.

Mimo upływu lat, Lotto nie traci na popularności, ludzie ciągle marzą o trafieniu „szóstki”. Od grudnia 2018 roku typować liczby można również online, bez wychodzenia z domu. Dla fanów zakładów sportowych i wszelkich gier liczbowych, serwis GramGrubo przygotował specjalne kody. Aby uzyskać dodatkowe środki, można korzystać z poniższych bonusów i wykorzystać je na zakłady sportowe:

  • Bonus za rejestrację – 20 zł bez depozytu

  • Bonus na start – do 1500 zł

  • Bezpieczny kupon – zwrot do 50 zł

  • Bonus – przy zakładzie do 500 zł

  • Sporty Wirtualne – przy zakładzie do 20 zł

  • Minimalna wpłata – 10 zł

Aby uzyskać kod, wystarczy zarejestrować się na stronie GramGrubo i wpisać niezbędne dane – totolotek kod promocyjny nie jest wymagany na etapie rejestracji. Do dyspozycji graczy jest także etoto kod promocyjny. W 2018 roku bukmacher Etoto przedstawił nową odsłonę serwisu, a jego ambasadorami zostali słynni polscy komentatorzy sportowi – Mateusz Borek i Tomasz Hajto. Etoto realizuje sprzedaż zakładów poprzez punkty na terenie Polski oraz online, a w zakładach mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i z prawnego punktu widzenia nie mają przeciwwskazań do brania udziału w grach hazardowych.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *