Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy i letni, czy będzie to zniesione?

Każdego roku, musimy dwukrotnie pamiętać, o zmianie czasu. Niesie to za sobą wiele różnych utrudnień, ale i pozytywów. Kiedy przestawiamy czas na zimowy i letni, oraz dlaczego to robimy? Czy będzie to zniesione?

Czas letni, to czas lokalny, który przyjmuje dane państwo dla pewnego okresu roku (zazwyczaj kilka miesięcy). Wyprzedza on o godzinę standardowy czas, czas dla strefy w jakiej znajduje się owo państwo. Natomiast czas zimowy, to opóźnienie czasu dla Państwa o godzinę, w stosunku do czasu strefy.

 

Pozytywną stroną zmianą czasu jest – zgodnie z pierwotnymi założeniami – bardziej efektywne wykorzystywanie światła dziennego. mają spowodować efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego. W okresie letnim, opcjonalny, standardowy czas geograficzny jest przesuwany, o jedną godzinę do przodu. Zatem czas, w którym człowiek może wykazać aktywność jest bardziej dopasowany do godzin, w których jest jasno i świeci słońce – dające energię i powodujące zapał do ćwiczeń, bądź innych obowiązków.

 

Negatywne strony, to między innymi godzinne postoje pociągów (nierzadko w środku pola), długi czas – nawet do kilku tygodni – przyzwyczajenia się organizmu do zmiany czasu. Problemy ze snem, większe zmęczenie.

 

W Polsce od jakiegoś czasu dużo spekuluje się na temat zmiany czasu. Ostatnio powiększyło się grono osób, które wolałoby znieść zmianę czasu. Posłowie PSL, przedstawili w Sejmie projekt ustawy, dotyczący likwidację zmian czasowych w Polsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z pierwszym planem, w Polsce obowiązek ten – zmiany czasu – może przestać obowiązywać już od przyszłego roku. Dokładnie mówiąc od 1 października 2018r. Jak uważacie? Czy to dobra zmiana? Czy z zegarków zniknie funkcja automatycznej zmiany czasu?

 

Zespół https://www.otozegarki.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *