Dietetyk to niedocenione wsparcie przy walce z nadwagą

Badania naukowe dowodzą, iż cieplejsze okresy na przestrzeni roku są najlepszą porą na schudnięcie. Jak się okazuje, to właśnie w ciepłe dni, spożywamy mniej nawet o 200 kalorii, pijemy więcej wody, która jest bardziej orzeźwiająca od słodkich napojów, a przede wszystkim, więcej się ruszamy i korzystamy z dobrej pogody.

Po co komuś dietetyk?

Niestety nie dotyczy to każdego i tym samym, w pewnych przypadkach, już tylko dietetyk jest w stanie cokolwiek zdziałać dla naszej figury. Zimą, gdy jesteśmy ubrani w puchowe, grube kurtki i wełniane swetry, a wizja ciepłego lata jest zbyt odległa, to nasze samopoczucie jest w nie najlepszym stanie. Na dodatek, motywacja do robienia czegokolwiek dla siebie i swojego ciała spada i wówczas nie zwracamy uwagi na to, co konkretnie oraz w jakich ilościach spożywamy. Jest to istotny sygnał, że nie mając swojej silnej woli, musimy skorzystać z porad specjalisty.

Nie masz czasu w tygodniu? Zaplanuj weekendy!

Ciekawostką jest, że w piątkowe poranki nasza waga wskazuje mniej kilogramów niż w pozostałe dni tygodnia! W ciągu tygodnia więcej się ruszamy, chodzimy do pracy i robimy zakupy. Z kolei weekendy często stają się synonimem słodkiego lenistwa i podjadania, a przecież może być zupełnie inaczej! Weekend może być czasem zdrowego odżywiania (bo w końcu mamy dużo czasu na gotowanie) i porządnego treningu albo chociaż długiego, rodzinnego spaceru.

 

Wszyscy, którzy potrafią się solidnie zmotywować i dobrze rozplanować posiłki w dni wolne, mają dużo większą szansę jeść zdrowo przez cały tydzień, a w efekcie utrzymać zdrową dietę na dłużej i z radością obserwować spadek kilogramów. Należy jednak pamiętać, że zdrowe odchudzanie nigdy nie polega na głodzeniu się. Prędzej czy później, w efekcie głodówki dopadnie nas niekontrolowana ochota na spożycie zatrważającej ilości jedzenia, co z kolei bardzo szkodzi organizmowi i sprawia, że przybieramy jeszcze więcej kilogramów.

Dietetyk to specjalista do zadań specjalnych

Jeśli siła woli stanowi problem, jak również planowanie i trzymanie się określonych porcji oraz rodzaju posiłków, naprawdę warto skorzystać z porad i jadłospisu dietetyka. Dzięki szczerej rozmowie ze specjalistą o tym, co chcemy osiągnąć, a co jest dla nas kłopotem, będziemy mogli w sposób zdrowy i bezpieczny zrzucić zbędne kilogramy. Dietetyk ułoży nam dietę na podstawie badań, preferencji smakowych, trybu życia i wielu innych, istotnych czynników. Kontakt ze specjalistą pozwoli zrobić ogromny krok w drodze do idealnej wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *