Czy licówki są warte swojej ceny?

Poprawa estetyki uśmiechu jest w obecnych czasach na wyciągnięcie ręki. Rozwiązania z zakresu stomatologii estetycznej są atrakcyjne cenowo — co bez wątpienia wpływa na ich powszechność. Pacjenci, którzy są zachęceni możliwością uzyskania świetnych efektów, decydują się na skorzystanie m.in. z licówek — cienkich płatków, które nakłada się bezpośrednio na zęby.

Zaletą licówek jest ich wszechstronność. Licówki są wykorzystywane przez pacjentów, którzy mają trwałe przebarwienia na zębach (i chcą je zakryć), diastemę (i chcą ją zamknąć), drobne wady zgryzu (licówki pozwalają na ich korektę). Z licówek korzystają także ci, którzy nie lubią kształtu swoich zębów i chcą go zmienić. To rozwiązanie ma wielu zwolenników na całym świecie, którzy nie wyobrażają sobie lepszego sposobu na zakrywanie niedoskonałości uzębienia. Czy licówki są warte swojej ceny?

Licówki porcelanowe — zalety

Materiałem, z którego wykonuje się licówki porcelanowe, jest porcelana stomatologiczna. Jest to jeden z droższych rodzajów licówek, choć bez wątpienia najlepszy. Pierwszą zaletą licówek porcelanowych jest ich wygląd — specjalista może łatwo dopasować je pod względem koloru, kształtu i potrzeb pacjenta.

Zaletą licówek porcelanowych jest ich zmniejszona podatność na osady, przebarwienia i kamień nazębny — dlatego po długim czasie użytkowania licówki porcelanowe mogą być ciągle atrakcyjne wizualnie. Mimo to pacjent powinien w dalszym ciągu dbać o dietę i ograniczać spożycie produktów mogących powodować próchnicę czy przebarwienia.

Porcelanowe licówki są także mocne — mówi się, że są twardsze nawet od naturalnego szkliwa zębów. Nie oznacza to jednak, że są one całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne — niestety mogą one ulec złamaniu czy starciu. Z tego powodu nie zaleca się ich osobom, które zmagają się z bruksizmem — licówki u osób zgrzytających zębami uszkodzą się bardzo szybko.

Zalety licówek kompozytowych

Licówki kompozytowe to rodzaj licówek, który jest proponowany jako tańsza alternatywa dla wariantu wykonanego z porcelany. Ten rodzaj licówek charakteryzuje się atrakcyjną ceną — dlatego pacjenci chętnie się na nie decydują. Prócz tego uzyskany efekt wizualny jest dla wielu pacjentów satysfakcjonujący — jednak nie jest on tak naturalny, jak w przypadku licówek porcelanowych.

Dzięki licówkom kompozytowym o estetykę uśmiechu mogą zadbać pacjenci, którzy mają ograniczone fundusze. Skorzystanie z nich gwarantuje co najmniej kilka lat spokoju — w zależności od stylu życia pacjenta.

Czy warto skorzystać z licówek?

Licówki to rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej, które pomoże pacjentowi w przypadkach, w których inne metody mogłyby sobie nie poradzić. Skorzystanie z licówek jest szczególnie zalecane w przypadku, gdy zęby pacjenta mają permanentne odbarwienia — na przykład po stosowaniu antybiotyków tetracyklinowych. W takim przypadku wybielanie zębów mogłoby okazać się nieskuteczne — a przyklejenie licówek zagwarantuje pacjentowi piękny uśmiech! W określonych przypadkach warto skorzystać z licówek.

Jeśli jesteś zainteresowany licówkami odwiedź gabinet http://mdentalclinic.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *