Meble do pokoju dziecięcego – rozwiązania, które pomagają stworzyć komfortową i przyjazną przestrzeń

Meble w pokoju dziecięcym bez wątpienia w największym stopniu wpływają na to, czy nasze pociechy będą się tam czuły dobrze i komfortowo. Na pierwszy plan zazwyczaj wysuwa się estetyka mebli, która stworzy odpowiedni klimat. Ale nie mniej ważne są również rozwiązania funkcjonalne, które pomagają zorganizować przestrzeń.

Estetyka – mocne i neutralne akcenty

Pokój dziecięcy czy młodzieżowy charakterem powinien odpowiadać swojemu mieszkańcowi. Jeśli chodzi o same meble, wybrać możemy formy neutralne lub postawić na coś typowo energetycznego, młodzieżowego. Warto pamiętać, że charakter przestrzeni świetnie budują i podkreślają dodatki, dominujące kolory, ciekawe ozdoby czy grafiki. Zatem meble mogą grać tu pierwsze skrzypce albo być wyważonym tłem dla aranżacji przestrzeni.

Mocny akcent w pokoju dziecięcym będą stanowić meble z kolekcji Wow. To energetyczna propozycja, wyróżniająca się żywymi barwami i ciekawą, dynamiczną stylistyką. Piękne, kolorowe detale, ożywiające przestrzeń, wprowadzi również kolekcja Ikar. Inne, bardziej zrównoważone w designie rozwiązania – zarówno w formie, jak i kolorystyce – prezentuje elegancka Riva lub nowoczesna Selene.

Komfortowe przechowywanie

Poza tymi niezbędnymi meblami, które na pewno pojawią się w pokoju dziecięcym – łóżkiem, biurkiem czy szafą – trzeba pomyśleć o innych funkcjonalnych rozwiązaniach. Jeśli pokój ma być komfortową przestrzenią, nie może tu zabraknąć mebli do przechowywania. Te podstawową funkcję spełniają komody, witryny, szafki, skrojone na miarę potrzeb i wielkości przestrzeni.

W każdej z wyżej wymienionych kolekcji można znaleźć meble, które odpowiadają na tę podstawową potrzebę.

Dodatkowy atut mebli do przechowywania mogą stanowić elementy ułatwiające segregację przedmiotów. Mogą być to na przykład półki o różnej szerokości i wysokości, tworzące boxy na mniejsze rzeczy, jak w modelu szafy z kolekcji Riva. Jednocześnie pełnią one ważną funkcję dekoracyjną – rozbijają jednolitą strukturę mebla i dodają mu lekkości. Innym, bardziej minimalistycznym rozwiązaniem są szuflady w regale należącym do kolekcji Picolo.

Funkcjonalne rozwiązania

Funkcjonalne przechowywanie to nie tylko kwestia wyboru konkretnych mebli. Warto zwrócić również uwagę na ciekawe rozwiązania, które dany mebel oferuje. Dzięki nim uda się zaoszczędzić trochę przestrzeni i bardziej komfortowo nią zarządzać.

Doskonały przykład stanowią tutaj łóżka. Wolne miejsce pod nimi może być z powodzeniem zagospodarowane. Zazwyczaj służą temu pojemne, wysuwane szuflady, gotowe by przechować pościel czy zabawki. Szuflada może stanowić integralne wyposażenie łóżka – tak jak w modelu z kolekcji Picolo. Może być również dodatkowym, opcjonalnym wyposażeniem, jak rozwiązano to w przypadku łóżka Wow – rama łóżka i szuflada są niezależnymi elementami. Innym, ciekawym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni pod łóżkiem jest również wprowadzenie, oprócz szuflady, dwóch przegród. Mogą one spełniać funkcję regału. Dzięki nim powstaje dodatkowa, uporządkowana przestrzeń na przechowywanie książek czy pudełek. Takie rozwiązanie jest zastosowane w łóżku z kolekcji Riva.

 

Czytaj – Zabawki, które spodobają się Twojemu dziecku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *