Listwy zasilające brennenstuhl

Listwy zasilające brennenstuhl to produkty tworzone dla najbardziej wymagających. Ten niemiecki producent przez wiele lat rozwija swoje produkty oferując szeroką gamę listw zasilających i ciekawych rozwiązań często patentując swoje najlepsze pomysły, dlatego nie znajdziemy ich w innych podobnych tego typu produktach.

Co to jest listwa zasilająca?

Listwa zasilająca, zwana również przedłużaczem do komputera lub listwą z gniazdami, umożliwia podłączenie kilku urządzeń elektrycznych z normowaną wtyczką 2P+Z  do sieci elektrycznej z zachowaniem uziemienia urządzeń przyłączanych. W ten sposób możliwe jest wygodne zasilanie prądem dużej ilości urządzeń elektrycznych biurowych czy domowych. Listwy zasilające są dostępne w różnych wariantach i różną się ilością gniazd od 4 aż do 10. Wyposażone są w podświetlany wyłącznik. Dobre listwy zasilające posiadają wbudowany termik chroniący przed przegrzaniem i ochronę styków chroniącą przed dotknięciem funkcja „child protect”.


  Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości, i sprostać różnym potrzebom  w ofercie brennenstuhl znajdziemy różne listwy zasilające,

  • z możliwością zawieszenia lub przykręcenia.
  • z rożnym ustawieniem  gniazd , mogą być rozstawione szerzej lub obrócone  pod karem 45stopni, zabieg ten umożliwia podłączenie do gniazda różnych wtyczek, jest to szczególnie istotne przy podłączaniu różnych zasilaczy.
  • niektóre listwy zasilające są przystosowane do montażu na ścianie lub do biurka
  • z możliwością nawijania przewodu Załącznik:

  Brennenstuhl posiada w ofercie listwy zasilające wyposażone w 4-punktowe nakładki do mocowania np. na ścianie. Jeżeli jednak ktoś chciałby wykonać montaż bez przykręcania i wiercenia, znajdzie również odpowiednią do tego listwę zasilającą.  Listwy zasilające już nie leża na podłodze, mogą być wyposażone w praktyczne zaczepy do montażu za pomocą taśmy rzepowej, opasek kablowych lub zdejmowaną płytkę mocująca do łatwego i nieskomplikowanego mocowania umieszczoną z tyłu listwy zasilającej.

Coraz częściej  popularnością cieszą się listwy z dodatkowymi funkcjami, czy wyposażeniem  takimi jak

  • wyłącznik nożny 
  • możliwość sterowania listwą z pilota,
  • wbudowane ładowarki USB.


Szczególną cecha listwy zasilającej  brennenstuhl jest ochrona przepięciowa a w najwyższych modelach listwa oprócz ochrony przeciwprzepięciowej posiada filtr przeciwzakłuceniowy.

Listwy zasilające z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym

Co to są przepięcia?

Przepięcia to wszystkie wysokie skoki napięcia w sieci elektrycznej, które chwilowo przekraczają wartość progową napięcia sieciowego. Bez skutecznej ochrony przepięcia niszczą wrażliwe elementy elektroniczne w obwodach podłączonych urządzeń.

Jakie mogą być przyczyny przepięć?

Przepięcia  spowodowane są pośrednimi wyładowaniami elektrycznymi. Prądy szczytowe przedostają się poprzez pośrednie wyładowania atmosferyczne o dużym natężeniu do sieci elektrycznej lub poprzez przewody telefoniczne i antenowe przedostają się do urządzeń komputerowych, urządzeń wideo i hi-fi i bez odpowiedniej ochrony mogą je zniszczyć.

Dlaczego ochrona przed przepięciem jest tak ważna?

Ochronę przepięciową można uzyskać przez zastosowanie listew zasilających z zabezpieczeniem przed przepięciem, włączając je pomiędzy zasilanie (gniazdo sieciowe na ścianie) i urządzenia. Zapewniają one odprowadzanie niebezpiecznych przepięć do uziemienia w ciągu ułamków sekund, chroniąc w ten sposób podłączone urządzenia. W listwach brennenstuhl ta funkcja jest powierzona bardzo szybkim tyrystorom potrafiącym rozładować takie piki napięcia  pojawiające się w sieci.

Jaka listwa zasilająca dla sprzętu audio i TV?

Wszystkie listwy zasilające brennenstuhl do urządzeń RTV spełniają swoją funkcję, ponieważ zasilają urządzenie prądem. Jednakże znaczenie wysokiej jakości połączeń kablowych jest niedoceniane  w przypadku sprzętu audio gdzie liczy się czystość dźwięku. Zwiększenie jakości dźwięku dzięki zastosowaniu listwy przepięciowej z filtrem przeciwzakłóceniowym  jest często zaskakująco prostym rozwiązaniem poprawiającym jakość dźwięku. Ponieważ źródeł zakłóceń podłączonych do gniazdek jest coraz więcej od pralki czy lodówki po zasilacz impulsowy z ładowarki telefonu, powstają  w sieci ogromne zakłócenia, powodujące np. buczenie głośników, tymczasowe trzaski podczas odtwarzania muzyki itp. Gdy zatem występuje źródło zakłóceń, a przyczyny nie da się usunąć, pozostaje tylko rozwiązanie, jakim jest listwa zasilająca ze zintegrowanym filtrem przeciwzakłóceniowym  i zabezpieczeniem przed przepięciem. Filtry podłączone do urządzeń elektronicznych są w stanie znacznie zwiększyć jakość przenoszonej mocy. W ten sposób zapewniona jest optymalna ochrona urządzeń RTV przed zakłóceniami elektrycznymi, wahaniami sieciowymi lub szkodami spowodowanymi przepięciem.

Produkty o których mowa znajdziecie Państwo na stronie:

https://www.tradelectra.pl/przedluzacze-c-5.html/s=2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *