Które rękawice neoprenowe dla morsów wybrać?

Morsowanie to aktywność, która z roku na rok zjednuje sobie coraz większe grono sympatyków. Morsują wszyscy – kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Cenią oni sobie korzyści płynące z tej formy spędzania wolnego czasu – hartowanie ciała, poprawę krążenia, można nawet dopatrzeć się efektów wyszczuplających. Aby wszystko odbyło się jednak z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, konieczne będą rękawice neoprenowe dla morsów.

Kiedy rękawice neoprenowe dla morsów są konieczne?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z morsowaniem nie spędzają pewnie zbyt długiego czasu w wodzie – szybkie wejście i wyjście nie wymagają wyposażenia się w rękawice neoprenowe dla morsów. Są one niezbędne wtedy, kiedy w wodzie pozostaje się na nieco dłuższy okres. Niektórzy morsowie nawet nurkują! Nie da się w takich sytuacjach ochronić dłoni przed zmoczeniem. Rękawice neoprenowe dla morsówto niezwykle ważne akcesorium, gdyż poprzez dłonie nasz organizm traci dużo ciepła. Kolejnymi wrażliwymi pod tym kątem częściami naszego ciała są stopy i głowa, dlatego każdy doświadczony mors wie, że dobrej jakości czepek i buty lub skarpety neoprenowe to absolutny must – have.

O czym pamiętać podczas morsowania?

Neoprenowa odzież – czepek, buty lub skarpety oraz rękawice neoprenowe dla morsów – zostały już wymienione i omówione wyżej. O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając się na zimowe kąpiele?

  • Nigdy nie morsuj sam! Zawsze trzymaj się grupy. W razie jakiegokolwiek zasłabnięcia lub innego nieprzewidzianego, przykrego incydentu, otrzymasz niezbędne wsparcie. Założę się, że bez problemu znajdziesz w swojej okolicy grupę morsów, którzy z serdecznością przywitają Cię w swoich szeregach;
  • Weź ze sobą termos z gorącą herbatą. Uwierz – nigdy wcześniej ten napój nie smakował tak, jak chwilę po wynurzeniu się z lodowatej wody!
  • Przydatny może okazać się nie tylko ręcznik (do wytarcia się i okrycia), ale również szlafrok czy koc;
  • Strój kąpielowy i sucha bielizna na zmianę to “oczywista oczywistość”, czuję się jednak w obowiązku napomknąć i o tym.

Najlepsza odzież neoprenowa

Rękawice neoprenowe dla morsów, czepek, skarpety i/lub buty to rzeczy, które przyjdzie Ci zakupić raz, a pożytek z nich będziesz miał co najmniej przez kilka następnych lat. Zaufaj znanym, światowym markom, których wyroby cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich wodniaków. Te marki to:

  • Peak UK – brytyjska firma znana i ceniona nie tylko przez amatorów, ale i przez zawodowców;
  • NRS – firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Zajmuje się wyrobem nie tylko odzieży neoprenowej, ale także wysokiej klasy kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych, akcesoriów wodoszczelnych, toreb i plecaków oraz wiele, wiele więcej;
  • Aqua Design – francuska marka produkująca różnego rodzaju sprzęt i akcesoria służące do uprawiania rozmaitych sportów wodnych.

Gdzie kupić rękawice neoprenowe dla morsów?

Rękawice neoprenowe dla morsów to dość specyficzny wyrób – próżno szukać ich w supermarketach. Znajdziesz je w sklepach zajmujących się stricte tematyką wodną. Nie wiem, pod jaki adres stacjonarny powinieneś się wybrać, wiem za to, który sklep internetowy oferuje najlepszy i najbogatszy asortyment. Już teraz wejdź na gokajak.com i kup wszystkie niezbędne do bezpiecznego morsowania rzeczy: rękawice neoprenowe dla morsów, czepek i buty lub skarpety. Gwarantuję, że decydując się na ten sklep internetowy, dokonasz najlepszego wyboru. Niskie ceny, częste promocje, ekspresowa wysyłka i obsługa gotowa udzielić odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania – to i wiele więcej czeka na Ciebie w tym miejscu. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *