Materace lateksowe – czy to dobry wybór dla alergików?

Dopasowanie materaca dla osób cierpiących na alergię to bardzo ważna kwestia, gdyż w sypialni spędzamy większość naszego czasu. Dlatego też największą uwagę podczas zakupu materaca należy zwrócić na materiał, z którego został wykonany. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie więc wybór materaca lateksowego, który nie gromadzi kurzu i nie rozwijają się w nim roztocza oraz pleśń. Jest hipoalergiczny, gdyż lateks jest tworzywem niesprzyjającym środowisku alergenów.

Zalety materacy lateksowych

Materac lateksowy jest wyjątkowy w głównej mierze ze względu na materiał oraz jego strukturę. Ale nie tylko. Poznajmy zatem resztę zalet materacy lateksowych:

  • Antybakteryjne i antygrzybiczne – dzięki czemu są wyjątkowo higieniczne 
  • Elastyczne i sprężyste – sprawia, że są bardzo komfortowe, a do tego bardzo wytrzymałe. Dopasowują się do kształtu sylwetki, dając idealne wsparcie ciała podczas wypoczynku, odciążając w ten sposób kręgosłup. Ponadto nie skrzypi i nie faluje, więc będzie idealnym rozwiązaniem również dla osób śpiących w dwójkę. 
  • Trwałe i wytrzymałe – ten rodzaj materaca może nam służyć przez dłuższy okres czasu, a mimo to zachowa swoje pierwotne właściwości. 
  • Nie zbiera kurzu — dzięki specjalnym kanalikom zachodzi cyrkulacja powietrza, która odświeża wypełnienie materaca, nie gromadząc kurzu i innych roztoczy. 
  • Struktura otwartokomórkowa – odpowiednio odprowadza nadmiar wilgoci, którą wytwarzamy podczas snu, zapobiegając w ten sposób rozwój pleśni, grzybów czy bakterii.

Z czego zbudowany jest materac lateksowy?

Dostępne na rynku materace lateksowe posiadają zróżnicowaną budowę, w zależności od rodzaju. Możemy je podzielić na:

  • Jednolite z lateksu
  • Warstwowe z różnych materiałów 
  • Wyposażone w strefy komfortu

Pierwsza grupa powstaje wyłącznie z lateksu naturalnego, charakteryzujące się otworami, powstającymi podczas procesu produkcji. Jest to najlepszy typ materaca, który ma zazwyczaj kilkunastocentymetrową grubość. Natomiast materace warstwowe powstają z pianki lateksowej oraz innych tańszych materiałów. Ostatnią grupą są materace lateksowe wyposażone w strefy komfortu, które występują w formie pasów odpowiadającym anatomicznej krzywiźnie ciała, zapewniając dodatkowy komfort podczas snu. 

Rodzaje i charakterystyka materacy lateksowych

Producenci oferują nam mnóstwo modeli materacy, do których należą między innymi lateksowe. Je również możemy dostać w kilku wariantach, dlatego też warto zapoznać się z każdym z nim.

Materace lateksowe piankowe – wykonane z pianki lateksowej oraz innych rodzajów pianek w zależności od modelu. Polecane przede wszystkim dla osób poszukujących materaców antyalergicznych, ponieważ są przewiewne, higieniczne i idealnie przepuszczają wilgoć. 

Materace lateksowe kieszeniowe – zbudowane z rdzenia ze sprężyn kieszeniowych i dodatku pianki lateksowej. Cechuje się dużą elastycznością punktową, dzięki czemu idealnie sprawdzą się u par. 

Materace lateksowe nawierzchniowe – cieńszy rodzaj materacy, które najczęściej wykorzystuje się, chcąc poprawić jakość swojego obecnego materaca. Zbudowane wyłącznie z pianki lateksowej umieszczonej w pokrowcu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *