Jak zintegrować zespół pracowników?

Zintegrowany zespół pracowników to wiele korzyści dla firmy. W zgranej grupie daje się zauważyć lepszy przepływ informacji i wzajemne wspieranie się współpracowników w sytuacjach kryzysowych. Wszystko to przekłada się na zyski firmy. Stąd bierze się duże zainteresowanie eventami, jakimi są imprezy integracyjne.

1. Weekend, czy popołudnie?

Organizację imprezy integracyjnej dobrze jest zacząć od podjęcia decyzji o tym, jak długo będzie ona trwała. O tego w dużej mierze zależy wybór miejsca, w którym współpracownicy spędzą czas na wzajemnym poznawaniu się.
Weekendowe spotkania integracyjne można zorganizować za miastem. Z dala od rodziny i codziennych obowiązków uczestnikom będzie łatwiej otworzyć się na nowe znajomości, przyjaźnie i poznanie osób pracujących przy sąsiednich biurkach.
Dobrym miejscem na popołudniowe lub wieczorne imprezy integracyjne są wszelkiego rodzaju restauracje i kluby nocne. Pierwsza z propozycji będzie okazją do wspólnego biesiadowania i luźnych rozmów przy stole. Natomiast druga sprzyja również wspólnej zabawie i poznawaniu współpracowników w luźnych sytuacjach.

czytaj również – http://www.firmy24h.pl/eventy-dla-firm-komu-zlecac-organizacje.php

2. Atrakcje nie pozwolą się nudzić

Firmowe imprezy integracyjne nie mogą mieć formy nudnych spotkań, które pracownicy potraktują jak kolejny obowiązek służbowy. Warto zadbać o atrakcje, które pozwolą im się odprężyć i pokazać z innej strony. Dobrze przemyślane i dobrane do grupy zabawy pozwolą poznać mocne strony uczestników, które nie miałyby możliwość odkrycia się w codziennej, firmowej rzeczywistości.
Od tego, jakie atrakcje wzbogacą imprezę integracyjną, może zależeć efekt całego przedsięwzięcia. Oczekując, że integracja pracowników będzie skuteczna, warto wpisać w program spotkania zadania, do rozwiązania których niezbędna będzie współpraca całej grupy.

czytaj również – http://www.firmy24h.pl/integracja-pracownikow-eventy-firmowe.php

3. Integracja połączona ze szkoleniem

Dobrym rozwiązaniem jest połączenie firmowej imprezy integracyjnej ze szkoleniem pracowników. Zwłaszcza, gdy jest to spotkanie kilkudniowe i odbywa się poza miastem. Świetnie nadają się do tego ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe – położenie w urokliwym miejscu nad jeziorem w górach lub lesie i z bogatym zapleczem pozwalającym zorganizować konferencję lub zajęcia warsztatowe, na których pracownicy zdobędą nowe umiejętności i podniosą swoje kwalifikacje.

Wybierz odpowiednie miejsce na imprezy integracyjne – www.e-konferencje.pl/obiekty/skala_Imprezy-integracyjne/.
Wybierając miejsce na takie spotkanie integracyjne warto zwrócić uwagę, czy jest w nim bar, kawiarnia lub sala, w której po dniu zajęć uczestnicy spotkają się przy drinku i przekąskach, by spędzić wieczór na rozmowach np. dotyczących zainteresowań.
Decydując się na zorganizowanie kilkudniowej imprezy integracyjnej warto wziąć pod uwagę również porę roku, a także atrakcje organizowane sezonowo i charakterystyczne dla danej okolicy, np. zimowy kulig przez zaśnieżony las zakończone ogniskiem.

 

4. Z rodzinami, czy bez?

Jednym z pytań, które warto zadać sobie organizując imprezę integracyjną dla pracowników jest kwestia, czy będzie ono otwarte dla ich rodzin. Wszystko zależy od tego, jakie cele stawia sobie pracodawca organizując takie spotkanie. Jeśli jest to głównie integracja zespołu pracowników, warto zaprosić również ich najbliższych.
Impreza integracyjna z udziałem rodzin pracowników to okazja do nawiązania bliższych relacji nie tylko przez kadrę, ale też ich współmałżonków i dzieci. Wiele z takich spotkań kończy się nawiązaniem rodzinnych przyjaźni i przenoszeniu serdecznej, życzliwej sobie nawzajem atmosfery do miejsca pracy. W takich okolicznościach łatwiej jest przyjąć krytykę od kolegi zza biurka obok, umówić się z nim na zastępstwo, gdy nagle potrzebny okaże się wolny i wsparcie przy rozwiązywaniu trudnych problemów służbowych.

 

Czytaj również na stronie – http://www.organizatorzyimprez.pl/artykuly.html – informacje na temat organizacji imprez, eventów, wyjazdów integracyjnych, firmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *