5 powodów, by uczyć się angielskiego przez Skype

Nowe technologie dają praktycznie nieograniczone metody nauki języków obcych. Jedną z nich jest nauka angielskiego przez Skype. A dlaczego warto w ten sposób uczyć się języka? Odpowiedzi szukaj w tym artykule.

1.Wygoda i oszczędność czasu

Lekcje angielskiego w szkołach językowych mobilizują do tego, by wyjść z domu i nierzadko jechać przez pół miasta na zajęcia. Pomyśl, że jesteś po pracy, a przed sobą masz jeszcze mnóstwo domowych obowiązków. Czy będziesz mieć czas i siłę, aby uczyć się w szkole językowej? Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś przecząco, może zainteresować Cię nauka angielskiego przez Skype. Ten sposób nauki wymaga tylko zacisznego miejsca i stałego łącza, nieważne więc czy lekcje będziesz pobierać w pobliskiej kawiarni czy w wygodnym fotelu we własnym domu. W cieplejsze dni możesz nawet pójść do parku i uczyć się angielskiego przez Skype w cieniu drzewa.

Na tym plusy tej metody wcale się nie kończą. Nauka angielskiego przez Skype to także oszczędność czasu i pieniędzy. Pomyśl, że w codziennym zabieganiu musisz wygospodarować kilka godzin tygodniowo na dojazd do szkoły językowej i powrót z niej. Bywa bowiem, że takie instytucje są w odległych miejscach od Twojego domu. Lekcje nie są także za darmo. Szkoła językowa musi opłacić wynajem sali i pensje lektorów. Nie są to więc małe koszty. Ucząc się angielskiego przez Skype możesz sporo zaoszczędzić – indywidualne lekcje za pomocą komunikatora są o wiele tańsze. Możesz też uczyć się o dowolnej porze – To Ty ustalasz czy będą to godziny poranne, popołudniowe czy wieczorne.

2. Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

W szkołach językowych, przed rozpoczęciem kursu, bardzo często pisze się testy kwalifikujące do odpowiedniej grupy. Uczniowie są więc klasyfikowani pod względem stopnia zaawansowania językowego. Warto wspomnieć, że nie wszyscy uczestnicy kursu, nawet jeśli są odpowiednio dobrani, będą przyswajali wiedzę w tym samym tempie. Jedni uczą się szybciej, inni wolniej i trzeba brać to pod uwagę. Niestety na kursach językowych stawia się na “przerobienie” danej partii materiału niezależnie od tego czy wszyscy są już gotowi na przyswajanie kolejnej porcji wiedzy. Sporym plusem nauki angielskiego przez Skype jest to, że lektor może dostosować tempo uczenia do poziomu Twojej wiedzy i szybkości z jaką się zapamiętujesz pewne kwestie. Oznacza to, że jeśli masz z daną partią materiału większy problem, nauczyciel zwolni i dodatkowo jeszcze raz powtórzy lekcję. Możesz też o wszystko zapytać i dzięki temu lepiej zrozumieć kolejne zagadnienia.

3. Umiejętność skupienia na nauce

Wprawdzie kwestia skupienia na nauce jest dość indywidualna, ale nie każdy potrafi się skoncentrować w klasie pełniej innych osób. Tym bardziej, że taka sala może również odbierać pewność siebie. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, nauka angielskiego przez Skype może przynieść zaskakująco dobre efekty. Przede wszystkim ucząc się w ten sposób nie rozpraszasz swojej uwagi, tylko skupiasz ją na lektorze. Nikt nie będzie pochłaniał dodatkowo Twojej uwagi żartami i rozmowami. Jesteś tylko Ty i Twój lektor. Wiele osób, które uczą się na kursach skarży się na to, że nauczyciel nie jest w stanie poświęcić im więcej uwagi. Nauka angielskiego przez Skype sprawi, że Twój nauczyciel poświęci czas tylko Tobie i nie będzie musiał dzielić go pomiędzy innych uczniów. A i Ty o wiele lepiej się skoncentrujesz.

4. Nauka angielskiego przez Skype w ciekawy sposób

Nie oszukujmy się, nauka angielskiego na kursach rzadko jest ciekawa. Ucząc się angielskiego przez Skype możesz korzystać z wielu ciekawych materiałów znajdujących się w sieci. Dodatkowo wszystko jest dostępne za darmo, więc możesz się uczyć także poza zajęciami. Zatem czytaj zagraniczne czasopisma, oglądaj filmy i koresponduj ze swoim nauczycielem. Ten sposób nauki nie tylko jest bardzo ciekawy, ale i efektywny.

5. Wykorzystanie nowych technologii

Dzięki nowym technologiom możesz dzielić się z ze swoim nauczycielem notatkami i pracą domową. Z kolei lektor jest w stanie wszystko sprawdzić przed zajęciami i przygotować Ci nowe ćwiczenia. Ty natomiast na bieżąco widzisz także swoje błędy i możesz się na nich uczyć. Współpracę znacząco poprawia Dysk Google, dzięki któremu do tych samych ćwiczeń ma dostęp uczeń i nauczyciel. Bardzo przydatne może okazać się także nagrywanie lekcji – będziesz mógł je odsłuchać po zajęciach i jeszcze raz przećwiczyć wymowę czy co trudniejsze partie materiału.

Nauka angielskiego przez Skype to nowatorskie rozwiązanie praktycznie dla każdego. Może z niego skorzystać zarówno biznesmen jak i zapracowana gospodyni domowa. Grunt to dobrze opanować język.

Przeczytaj więcej na stronie : https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *