Jakie są dobre gry na Pegazusa na dwóch ?

Pegazus to konsola, która w latach 90. cieszyła się ogromną popularnością w Polsce. Był to jeden z najbardziej wyczekiwanych prezentów komunijnych i świątęcznych, a na giełdach roiło się od stanowisk, gdzie można było kupować i wymieniać dyskietki z grami. Wiele osób z nostalgią wspomina te czasy, o czym świadczy ponowne zainteresowanie Pegazusem. Największą siłą tej konsoli była możliwość wspólnej zabawy z kolegą albo rodzeństwem, dlatego w tym artykule przypominamy, jakie są dobre gry na Pegazusa na dwóch.

Łatwo zauważyć, że w popularnych serwisach aukcyjnych konsola dobrze się sprzedaje. Jest to spowodowane tym, że wiele osób z przyjemnością wraca do dawnych gier i czasów dzieciństwa, ale to nie tylko kwestia sentymentu. Gry takie jak Mario, Contra czy Ice Climber nadal dostarczają wiele frajdy. W tym, artykule przedstawiamy najlepsze gry, które oferowały grę dla dwóch graczy. W końcu starsi gracze nierzadko mają już własne potomstwo, partnerów do wspólnej zabawy nie powinno więc zabraknąć.

Battle City/ Tank
Dziś ogromną popularnością cieszy się gra World of Tanks, ale w latach 90. sukcesy święciła inny tytuł z czołgami w tle. To oczywiście Battle City, znane tez jako Tank.

Gracze mają za zadanie chronić orzełka znajdującego się na dole planszy. Podczas eliminowania wrogów, na ekranie pojawiają się dodatkowe ulepszenia – jest to np. nowa broń, ochrona orzełka, bomba rozwalająca wszystkich rywali na planszy, dodatkowe życie. Po wyeliminowaniu wszystkich czołgów gracze przechodzą do następnego poziomu. Muszą być oni jednak bardzo uważni, gdyż zniszczenie orzełka oznacza koniec gry.

Contra
Gra akcji wydana przez Konami w 1987 roku to jedna z najpopularniejszych gier w historii. Gracze wcielają się w komandosów, którzy mają jedno zadanie – eliminować wrogów i zdobywać kolejne bazy. Akcja toczy się w różnych środowiskach, w dżungli, fabryce czy pokrytej śniegiem tundrze. Na końcu każdej planszy czeka potężny boss. Rozgrywka wymaga od graczy dużego refleksu – nieustannie trzeba skakać, robić uniki i oczywiście strzelać. W trakcie rozgrywki można zdobyć różne bronie, np. miotacz ognia czy laser.

 

Ice climber
Gracze wcielają się w dwójkę Eskimosów – chłopca Popo w charakterystycznej niebieskiej kurtce oraz dziewczynkę imieniem Nana. Celem gry jest wdrapanie się na szczyt góry – za pomocą młotka rozkuwamy lód na kolejnych poziomach. Przeszkadzają w tym ptaki albo foki, które cementują powstałe ubytki. Po osiągnięciu szczytu gracze mają szansę wykazać się w bonusowej planszy, na końcu której czeka już wielki ptak.

Warto dodać, że gra wymaga od graczy uważnej współpracy, gdyż kamera idzie do góry wraz z pokonywaniem kolejnych platform. Jeśli więc któryś z graczy nie zdąży wskoczyć na wyższy poziom, traci szansę.

Micro Machines
Gra wyścigowa wydana przez Codemasters znajdowała się na słynnej dyskietce „Złota 5”, wraz z takimi hitami jak Big Nose czy Dizzy. Zawodnicy biorą udział w wyścigach, nie są to jednak typowe rajdy samochodowe. W Micro Machines torem jest wanna, biurko, stół bilardowy, kuchnia, a gracze zasiadają za kierownicą miniaturowych pojazdów. Nie tylko aut, ale i helikoptera, czołgu czy motorówki. Same wyścigi są zróżnicowane, a na planszy umiejscowiono liczne przeszkody.

Wspomniane gry to tylko wierzchołek góry lodowej – na Pegausa są setki gier na dwóch graczy, które mimo upływu lat wcale się nie zestarzały. Są to choćby wszelkie gry sportowe, jak Goal III (lub Hot Blood Football), Teenage Mutant Ninja Turtles II czy Chip n’ Dale Rescue Rangers.

Grafika: en.wikipedia.org, Evan-Amos

KJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *