Z psem w góry – najlepsze hotele w górach przyjazne psom

Wielu z nas ma to szczęście, że jest przyjaciółmi zwierząt. Nasze ukochane psy towarzyszą nam na co dzień. Moment wyboru wakacji, urlopów czy weekendów nie powinien wiązać się ze stresem związanym z powierzeniem naszego ukochanego czworonoga opiece najbliższych. Nocleg na górze z psem to okazja do miłego spędzenia czasu z własnym zwierzakiem

Hotel w górach przyjazny psom

Hotel górach przyjazny psom to popularny wybór wśród szerokiego grona właścicieli psów. Takie rozwiązanie pozwala obcować z naturą, ćwiczyć, odkrywać nowe zabytki i poznawać naszego czworonożnego przyjaciela. Aby jednak uzyskać jak największą satysfakcję z wyjazdu w góry z psem, kluczową rolę odgrywa to, jakie noclegi uda nam się znaleźć. Poszukując lokalizacji, warto przyjrzeć się dostępnej ofercie przyjaznych zwierzętom ośrodków wypoczynkowych, a także znajdujących się w pobliżu terenów zielonych ścieżek spacerowych i ścieżek rowerowych.

Hotel przyjazny zwierzętom w górach

1. Merkure hotel w Jeleniej Górze – w tym hotelu czeka na Państwa piękny widok.

2. Hotel Belvedere w Zakopanem

3. Platinum Mountain Szklarska Poręba

4. Crystal Mountain w Wiśle

5. Hotel Tremonti Ski Karpacz

Co zabrać ze sobą na wyjazd do hotelu z psem?

Kiedy wyjeżdżamy na weekend, na kilkuosobową wycieczkę lub na wakacje z naszym psem, musimy również zadbać o jego bagaż. Nocleg z psem w górach wymaga przygotowania. Z pewnością musimy nosić jedzenie dla naszych odpowiednich akcesoriów do karmienia i pojenia. Niezbędny będzie również kaganiec i smycz oraz podczas chodzenia na zatłoczone spacery w innych miejscach publicznych. Konieczne jest również zabranie ulubionego kocyka lub zabawki, aby nasz pies czuł się w nowym miejscu. Wielu właścicieli czworonogów po sprawdzeniu, jak wygląda urlop z psem, już nie wyobraża sobie innego rozwiązania.

Lista rzeczy obowiązkowych

Dokumenty

Książeczka zdrowia z aktualnymi szczepionkami i odrobaczaczami. Czasem wymaga się jej w prywatnym miejscu noclegowym albo komunikacji.
Jeśli wyjeżdżasz za granicę, będziesz także potrzebować paszportu. 

Identyfikator – Każdy pies na szlaku powinien go mieć. Dzięki temu jest szansa, że wróci do nas, gdy ktoś go znajdzie. Idealnie identyfikator powinien być lekki, ale widoczny z daleka. Dodatkowo ma numer telefonu zapisany na paskach w środku.

Smycz – Musi być dłuższa. Aby twój pies mógł swobodnie chodzić z tyłu i przed tobą. Zwróć uwagę, że ty możesz zachować maksimum ze zwierzęciem, kiedy robisz krok. Zdarza się, że np. podczas schodzenia po kamieniach ogon psa pozostaje na twoim poziomie i nie masz gdzie postawić stopy lub odwrotnie. Pies zgina się w pół, bo akurat nie jesteś w stanie dotrzymać mu tempa z powodu różnicy w wysokości. Nie może być jednak także za długa, ponieważ będzie się plątać pod nogami. Obowiązkowo z amortyzatorem.  Dzięki takiemu rozwiązaniu nie odczują Państwo każdego, nagłego szarpnięcia, a przy pociągnięciu będzie jeszcze czas na jakąkolwiek reakcje.

Szelki – Przede wszystkim powinny być wygodne dla psa i dobrze dopasowane. Są dla nich równie ważne, jak dla człowieka plecak.
Jeśli pocierają lub uciskają, zrujnują wszystkie radosne podróże. Pies będzie cierpiał lub kategorycznie odmówi dalszej wędrówki. Powinny też łatwo zezwalać na pociągnięcie, co przyda się Państwu podczas wchodzenia pod górę. Zdecydowanie sprawdzi się miękkie podszycie zamiast sztywnych pasków. Dlaczego szelki, a nie obroża? Można bezpiecznie pociągnąć za uprząż. Pies się nie udusi. Jeśli straci równowagę na szlaku i co najwyżej trochę niżej, to na pewno łatwiej będzie go podnieść za pomocą uprzęży niż obroży

Kupownik – Obowiązkowe w przypadku zaskoczenia podczas wędrówki. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań. 

Miska turystyczna i mała butelka z wodą – Nawet jeśli na szlaku będzie jezioro czy potok warto zabrać ze sobą miskę turystyczną i butelkę wody. Pies tak samo, jak człowiek musi uzupełniać płyny. Więcej na temat rzeczy niezbędnych dla swojego psiaka znajdziesz tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *