Jakie znicze i kwiaty wybieramy na Wszystkich Świętych?

Już na dwa trzy tygodnie przed 1 listopada pod cmentarzami w całej Polsce pojawiają się stragany wypełnione po brzegi zniczami, gotowymi wiązankami ze świeżych i sztucznych kwiatów oraz oczywiście ustawione w szeregach najróżniejsze chryzantemy. Jaka będzie moda cmentarna w tym sezonie?

Wszystkich Świętych 2017. Ceny za wiązanki, stroiki, bukiety.

Obecnie modne są wieńce, bukiety i wiązanki ze świeżych kwiatów, wśród których prym wiodą oczywiście chryzantemy, lilie, róże, wrzosy i gałązki świerku czy jodły do przystrojenia.

Obecnie stawia się na minimalizm formy, a także na jasne pastelowe barwy kwiatów z jednym mocniejszym akcentem w dekoracji.

Ceny takich kompozycji kwiatowych wahają się od 40 do 120 zł. Wszystko zależy od tego, ile chcemy kwiatów w bukiecie oraz jakie dodatki wybierzemy.

Kompozycje sztuczne nie są tańsze, ale oczywiście trwalsze i odporne na mrozy.

Za wykonanie wiązanki na płytę nagrobną plus wkładu/bukietu do wazonu w tym samym stylu czasami trzeba zapłacić 200 złotych i więcej.

Tańsze, gotowe propozycje znajdziemy w sieci (do 100 zł za komplet wiązanka/stroik na płytę nagrobną plus bukiet do wazonu).

Wszystkich Świętych 2017. Znicze, witraże, latarnie. Ceny za znicze.

W supermarketach oferta na 1 listopada prezentuje się już od miesiąca, ale nie ma ona zwykle wiele wspólnego z panującymi trendami modowymi w cmentarnej branży, jakkolwiek to brzmi. Zwykły, szklany zalewany parafiną znicz na 30 godzin palenia kupimy za około 2 zł, szklany z wkładem olejowym na 70 godzin za 5 zł i więcej, znicze na 90 godzin palenia od 9,99 zł w górę. Sytuacja zmienia się, gdy chcemy sięgnąć po modne znicze. I tak:

– Znicz karafka z przezroczystego szkła ze zdobieniami do 50 zł za sztukę. (Są to znicze średniej wielkości)

– Znicz witraż, bardzo ozdobny od 50 zł do 190 zł za sztukę w zależności od rozmiaru.

– Znicz latarnia/kapliczka od 30 zł do 100 i więcej w zależności od zdobień i rozmiaru.

– Znicze artystyczne (zegar przemijania, znicz kosz) od około 50 zł za sztukę.

Znicz karafka, witraż, latarnia/kapliczka oraz znicze artystyczne są najmodniejszymi zniczami w 2017 roku i wszystko wskazuje na to, że tak będzie i w 2018 roku.

Cechą charakterystyczną tych zniczy jest ich kunszt wykonania, piękno formy, a także możliwość wielokrotnego wykorzystania.

Dodatkowo warto wiedzieć, że kupując dwie trzy sztuki, osiągamy piękny wygląd nagrobka bez przeładowania marnej jakości kolorowymi i często plastikowymi zniczami.

Nadal spotykane są znicze zalewane parafiną oraz artystycznie układane tealighty w słoiczkach.

Przystrojenie grobu rok rocznie to spory wydatek i warto dobrze przemyśleć zakupy w tym temacie. Postarajmy się nie dać się naciągnąć na straganowe okazje. Tańsze oferty znajdziemy w internecie, a wraz z nimi sporo inspiracji. Najważniejsza przecież jest zaduma i modlitwa za zmarłych.

A tuż po Wszystkich Świętych zacznie się szał na wigilijne ozdoby i przysmaki. Jeśli chcesz odpuścić sobie to świąteczne szaleństwo, skorzystaj z propozycji wyjazdowych – oferty specjalne na wyjazdy w góry na Święta Bożego Narodzenia dostępne są już w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *