Boże Narodzenie w górach

O białych świętach pewnie nie ma co marzyć, bo jak pokazują minione lata, był to czas raczej deszczowy i szary niż śnieżny. Jednak oprócz pogody ważny jest także klimat, który zastajemy przy stole, zapachy, kolory, światła, spokój. Organizując wyjazd w góry do hotelu, możemy liczyć na spędzenie kilku magicznych dni w pięknej scenerii.

Grunt to wybrać odpowiednie miejsce na odpoczynek i świętowanie. Warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze. Wygoda, tradycja, atrakcje, wypoczynek?

 

Jakiś w Wigilię, takiś cały rok.

Czy chcemy spędzić niezapomniane Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie i rodzinnie? Czy interesuje nas pobyt pełen wrażeń i zabiegów upiększających? A może chcemy połączyć i jedno i drugie?

1. Agroturystyka na Święta Bożego Narodzenia. Czego możemy się spodziewać?

Z pewnością będzie tradycyjna kolacja Wigilijna przy wspólnym stole i tak jak tradycja nakazuje 12 potraw na stole, do tego modlitwa, łamanie się opłatkiem i kolędy. Nie może zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja z worem prezentów i oczywiście kuligu przy sprzyjającej pogodzie.

Zwykle organizuje się też wspólne wyjście na Pasterkę. Organizatorzy nie zapominają także o zajęciach z animatorami podczas których wykonywane są słodkości i ozdoby choinkowe. Piękny, wartościowo spędzony czas dla całej rodziny.

Wybierając pobyt w obiekcie agroturystycznym, będziemy mogli korzystać ze spacerów po terenach okalających obiekt (często są to lasy), a także wybierać się na małe wycieczki po okolicy. Takie wyjazdy  nastawione są na zwiedzanie i spacerowanie i dlatego organizatorzy nie zapominają o przygotowywaniu dedykowanych wycieczek do pobliskich miejsc kultu religijnego, muzeów czy wielu innych atrakcji turystycznych, do wyboru.

2. Hotele Spa na Święta Bożego Narodzenia. Czego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim nieograniczonego dostępu do części rekreacyjnej, czyli do basenu, siłowni, sauny, jacuzzi. Najróżniejszych zabiegów na twarz i ciało, ale często za dodatkową opłatą. Oczywiście nie może być mowy o wspaniałym wypoczynku bez noclegów w komfortowych pokojach.

Do tego w zależności od standardu hotelu dostęp do boisk i placu zabaw dla dzieci, możliwość wypożyczenia rowerów, a w przypadku białych świąt zniżki na skipassy w pobliskich ośrodkach narciarskich.

Zwykle serwowane są śniadanie i obiadokolacje w formie bufetu i oczywiście uroczysta kolacja Wigilijna. Dla dzieci udostępniane są pokoje zabaw, aranżowane sale kinowe i oczywiście stały dostęp do salonów gier.

Zawartość oferty zależna jest od ceny za pobyt. Trzeba pamiętać, że im lepszy hotel spa w górach wybierzesz, tym automatycznie więcej atrakcji i wyższa cena za pobyt. Wybierając korzystaj o serwisów prezentujących oferty specjalne na Święta Bożego Narodzenia z najróżniejszych hoteli, ośrodków wypoczynkowych i agroturystyki.

Warto dodać, że oferty świąteczne rozchodzą się bardzo szybko, bo Polacy przestali tak skrupulatnie liczyć się z groszem. Zamiast urabiania się w domu przy organizacji świąt wybierają opcje wypoczynkowe z możliwością świętowania. A gdy mamy już zarezerwowany pobyt wystarczy kupić prezenty dla najbliższych, spakować się i czekać na wyjazd.

Najważniejsze, aby święta były zdrowe, pogodne i spędzone w przyjemnej atmosferze i tego wszystkim życzymy.

 

Jeśli dzień wigilijny pogodny, roczek będzie urodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *