Wybór szarf do tańca

Szarfy do tańca to bardzo ważny element wielu treningów i pokazów gimnastyki i akrobatyki artystycznej. Istnieją dwa rodzaje szarf. W zależności od tego, czego poszukujesz musisz sprawdzić, czy czytasz o właściwej tarczy. Na rynku możesz dostać dwa rodzaje szarf: szarfa do tańca na której możesz zawisnąć w powietrzu i druga, którą bierzesz do ręki i wymachujesz, tworząc wyjątkowe efekty wizualne.

Szarfy do tańca aerial: to dzięki nim tancerze wyglądają wręcz magicznie, mogą się unosić w powietrzy i wykonywać wszystkie figury. Aby móc w 100% cieszyć się treningiem i przede wszystkim poczuciem bezpieczeństwa. Sport aerial w dużej mierze odbywają się w powietrzu, przez co osoba trenująca musi zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Z drugiej strony wiadomo, że istnieje drugi rodzaj szarf do tańca. Nie są to szarfy, na których się ćwiczy, a takie, z którymi się ćwiczy! I to dosłownie. Szarfy do tańca mają specjalny uchwyt, do którego przymocowana jest szarfa, która wprawiona w ruch wygląda przepięknie i bardzo uatrakcyjnia taniec.

Szarfy do tańca występują w różnych kolorach, dlatego trenujący poszukujący obu rodzajów szarf mogą wybierać w mnogości barw. Są szarfy w jednym kolorze oraz takie, które łączą w sobie więcej niż jeden kolor. Dzięki temu każdy pokaz może być dopracowany w najmniejszych szczegółach i być spójny kolorystycznie. Tak samo jest w przypadku szarf do tańca aerial. Kupujący wybierają z niezliczonej ilości kolorów i wariantów. Szarfy do tańca mogą pięknie i niezwykle efektownie prezentować się w dane scenerii, współgrać ze światłem i innymi szczegółami.

Każdy układ choreograficzny, w którym tancerz korzysta z szarfy do tańca trzymanej w dłoniach, zyskuje dodatkowe walory estetyczne. To wspaniałe uzupełnienie układu, dodaje gracji, magii pokazu. Wiele osób, które ogląda pokaz, od razu ma ochotę, aby nauczyć się kroków i figur.

Czasami szarfy do tańca określane są mianem wstęg lub wstążek gimnastycznych. To znacznie ułatwia wyszukiwanie o nich konkretnych informacji. Dla odróżnienia szarfa do tańca, na której tancerz może wspiąć się i która jest podwieszona pod sufitem, nazywa się szarfą lub chustą wertykalną. Obie szarfy są wykonane z bardzo trwałych materiałów, które są odporne na zerwanie, rozciąganie. Nie można ich prać z płynem do płukania, ponieważ może on zaburzyć pracę włókien i spowodować to, że nie będą tak odporne na rozciąganie. Przy zakupie warto kierować się przede wszystkim tym, czy producent jest sprawdzony i sprzedaje atestowane szarfy ze specjalnych tkaniny. Jeśli masz wątpliwości zawsze warto odezwać się do sklepu i zapytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *