Czym są i kiedy stosuje się usługi dźwigowe?

Dźwig bywa niezastąpiony w przeróżnych sytuacjach. Obecnie trudno wyobrazić sobie sprawną realizację prac budowlanych, remontowych, montażowych, czy transportowych bez udziału tego typu maszyny. Wszędzie tam, gdzie trzeba ponieść i przemieścić wielki obiekt w inne miejsce lub na inną wysokość, dźwig to po prostu konieczność. Dla realizacji konkretnych robót nie musisz kupować sprzętu. Obecnie całkiem opłacalnym rozwiązaniem jest jego wynajem lub skorzystanie z kompleksowych usług dźwigowych dostarczanych przez zewnętrzną firmę. Co warto wiedzieć w tym zakresie?

Sprzęt powinien być precyzyjnie dopasowany do konkretnych robót

Jaki dźwig sprawdzi się w konkretnych pracach budowlanych, czy transportowych? Istotnym kryterium wyboru będzie charakter robót, rodzaj ponoszonego materiału oraz jego ciężar, a także teren, na którym sprzęt będzie pracował. Najistotniejsze znaczenie będą tutaj miały zakres udźwigu oraz wysokość, na której za pośrednictwem dźwigu będziemy mogli zrealizować daną pracę. Parametry te powinny zostać dopasowane do wykonywanych zadań.

Spośród czego możesz wybrać? Sprzęt możesz kupić lub skorzystać z usług dźwigowych dostarczanych przez zewnętrznego wykonawcę. W tym przypadku możliwości jest więcej i każdorazowo możesz dostosować sprzęt do konkretnych potrzeb. Najlepiej postawić na renomowanego wykonawcę usług dźwigowych z bogatym parkiem maszyn. Na lewandowska-dzwigi.pl masz do dyspozycji dźwigi samojezdne dla wszelkiego typu realizacji – nowoczesny sprzęt o udźwigu od 13 do 1200 ton, m.in. firmy Liebherr – światowego lidera w produkcji żurawi samojezdnych. Jak dobrać sprzęt do zlecenia? Za pomocą zaawansowanych systemów CAD oraz przy wykorzystaniu symulacji usytuowania żurawia wraz z określeniem zasięgów i maksymalnych udźwigów dokonuje się optymalnego wyboru dźwigu w zakresie maksymalnej ładowności i promienia oraz zasięgu wysięgnika.

Jakie realizacje wymagają zastosowania dźwigu?

Jak już wspomnieliśmy, wszędzie tam, gdzie trzeba podnieść i przemieścić ciężki, duży obiekt, dźwig bywa po prostu niezastąpiony. Stąd też usługi dźwigowe sprawdzają się w różnego rodzaju pracach budowlanych, montażowych, czy transportowych. Jeśli wykonujesz roboty w zakresie:

  • budownictwa (przenoszenie materiałów na wyższe kondygnacje, mocowanie stropów prefabrykowanych itp.)
  • prac załadunkowych, rozładunkowych i przeładunkowych,
  • prac montażowych,
  • prac wykończeniowych, np. w zakresie tynkowania, czy wstawiania okien (na dużej wysokości stawianie rusztowań jest nieopłacalne),
  • stawiania słupów i montażu turbin wiatrowych,
  • obsługi farm wiatrowych,
  • prac związanych z wymianą lub modernizacją infrastruktury technicznej w dowolnej branży,
  • montażu, demontażu oraz relokacji maszyn, urządzeń i całych linii produkcyjnych

zakupiony własny sprzęt lub skorzystanie z usług dźwigowych nie tylko usprawnią pracę, ale w wielu przypadkach po prostu umożliwią jej wykonanie.

Nowoczesny dźwig to nie wszystko

Dysponując żurawiem, czy dźwigiem samojezdnym sprawnie wykonasz w zasadzie wszystkie prace. Jednak tutaj, poza sprzętem, konieczny jest operator. Ważne, aby osoba ta dysponowała dobrymi umiejętnościami i doświadczeniem w realizacji różnego typu zadań, koniecznie w oparciu o obowiązujące w tym zakresie normy i standardy. Profesjonalny sprzęt wymaga bowiem profesjonalnej obsługi. Wtedy nawet najbardziej wymagające zlecenia wykonasz sprawnie, bezpiecznie i zgodnie z istniejącymi normami jakościowymi.

Dźwig sprawdzają się w każdych okolicznościach

Zaletą tego typu sprzętu jest możliwość jego zastosowania zarówno na placu budowy, na terenie trudnym i nierównym, jak i na ulicy w centrum miasta na jednokierunkowej ulicy. Dźwigi, w zależności od typu, mogą swobodnie i całkiem szybko poruszać się pod drogach, stąd też ich transport nie sprawia większych problemów. Dodatkowo, praca dźwigu nie generuje uciążliwego hałasu. Jaki wybrać? Szeroka i zróżnicowana oferta w tym zakresie sprawia, że bez kłopotu wybierzesz optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *