Co to jest Tangram?

Układanka Tangram koncentruje się na celu, jakim jest przestawienie siedmiu oddzielnych elementów w kompletny obraz o różnych kształtach (tylko w zarysie lub sylwetce).

Ta gra logiczna, pochodząca z Chin, przybliża myśl matematyczną.

Starożytna chińska sztuka układania puzzli tangram jest popularną metodą rozwiązywania problemów matematycznych, precyzyjnie dostrojoną, aby wydobyć z uczniów to, co najlepsze.

Układanka tangram składa się z 7 geometrycznych elementów, które są zwykle w kształcie wielokątów, trójkątów. Fragmenty układanki służą do tworzenia różnych wzorów, w tym zwierząt , ludzi, liczb, kształtów geometrycznych i wielu innych.

Tangram można prawie opisać jako odwróconą układankę, ponieważ uczeń zaczyna od pełnego zestawu elementów połączonych w płaską strukturę. Chodzi o to, aby rozebrać elementy i przestawić je w taki sposób, aby uzyskać pożądany obraz.

Poznaj – Gimnastyka umysłu. W świecie zagadek logicznych i matematycznych

Tangram używany jest jako środek do testowania temperamentów psychologicznych i twórczych, wzorce tangram mogą oferować bogactwo możliwości oryginalnej i praktycznej nauki.

Zasady układanki Tangram

Klasyczne zasady są proste: wszystkie kawałki tangramu muszą być używane, muszą leżeć płasko, wszystkie muszą się stykać i żadna nie może się pokrywać.

Big Fun Republic Puzzle Edukacyjne Seria Tangram

Kup teraz – tangram układanka

Z czego składa się zestaw tangramów?

Kształty Tangramy są geometryczne. Kompletny zestaw składa się z siedmiu wielokątnych płaskich elementów.

W zestawie puzzli Tangram znajdują się:

  • 5 trójkątów równoramiennych o różnych rozmiarach (2 duże trójkąty; 1 średni trójkąt prostokątny; 2 małe trójkąty).
  • 1 kwadrat
  • 1 równoległobok (jedyny kształt tangramu, który może wymagać odwrócenia podczas tworzenia niektórych figur).

Historia Tangramu

Uważa się, że puzzle Tangram powstały w Chinach w średniowieczu za czasów dynastii Tang, chociaż niektórzy twierdzą, że mają ponad 4000 lat. Ta bogata historia gier użytkowych trafiła do Europy na początku XIX wieku.

Zdobywając popularność wśród osób pragnących w oryginalny sposób wykorzystać swój mózg, łamigłówki zajęły ich miejsce jako prestiżowa, edukacyjna forma rozrywki.

Jakie są korzyści edukacyjne z puzzli Tangram?

Łamigłówki Tangram oferują wiele korzyści edukacyjnych. Aby ukończyć układankę, dzieci spędzają czas na rozważaniu kształtów, wyglądu i tego, co się dzieje, gdy są sklejone. Co się stanie, jeśli zostaną obrócone i przesunięte w różne pozycje?

Mając tak wiele do rozważenia dla młodych mózgów, sugeruje się, że puzzle tangram przynoszą fantastyczne korzyści edukacyjne dla dzieci. Według badań przeprowadzonych przez Yi Ling Chenga i Kelly Mix, dzieci, które spędziły 40 minut pracując z łamigłówkami rotacji kształtów, były w stanie lepiej radzić sobie z tradycyjnymi ocenami arytmetycznymi.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje dowód na to, że zabawa tangramami daje dzieciom wiele korzyści edukacyjnych. Wielu nauczycieli lub wychowawców poleca układanki tangram w klasie, aby poprawić umiejętności rozwiązywania problemów i matematyki.

Tangram i podstawowe pojęcia geometrii

Podczas nauczania dzieci o geometrii często używa się tangramów, ponieważ są one zabawnymi i skutecznymi pomocami dydaktycznymi.

Starożytna sztuka układania tangramu może być doskonałym narzędziem do nauki zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Zaprojektowane w celu stymulowania niezbędnych umiejętności logicznych, rozumowania i racjonalnej obserwacji, zagadki oparte są na ideach sekcji i montażu.

Puzzle Tangram mają służyć jako przydatny sposób rozwijania umiejętności podejmowania decyzji i orientacji wizualnej. Dzięki znakomitej wszechstronności i naciskowi na kreatywne rozwiązywanie problemów, układanki mogą stanowić pomocną odmianę standardowych praktyk nauczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *