Składanie drewnianych modeli i łamigłówki – zabawa dla dziecka

Jak zapewne wiesz, montaż modeli mechanicznych wymaga umiejętności przestrzennych, dotykowych i motorycznych.

Badania pokazują, że kiedy każde dziecko lub dorosły pracuje z puzzlami, zarówno prawa, jak i lewa półkula mózgu są zaangażowane, czyli wtedy nasz mózg jest najbardziej aktywny.

Takie procesy są szczególnie korzystne dla dzieci, ponieważ zwiększają umiejętności kreatywnego myślenia, promują umiejętności krytycznego myślenia oraz rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów i rozumowania, gdy dzieci korzystają z wyobraźni.  Montaż modeli drewnianych 3D zwiększa Twój optymizm – większość codziennych problemów jest łatwiejsza do rozwiązania.

 

Dyliżans Pocztowy Ugears 3D model do składania – ZOBACZ

Ale dlaczego składanie drewnianych modeli jest tak ważne?

Nawet ukończenie najprostszej układanki ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wyznaczonego celu.

Dzieci i młodzież muszą wykorzystać swoją wyobraźnię i opracować strategie, jak osiągnąć ten cel. Obejmuje to opracowywanie rozwiązań, umiejętności rozumowania i rozwiązywania umiejętności, które mogą później wykorzystać w dorosłym życiu.

Puzzle 3D Lokomotywa z tendrem V-Ekspres UGEARS model do składania – ZOBACZ

Koordynacja ręka-oko jest łatwiejsze dzięki łamigłówkom.

Trenuje koordynację ręka-oko. Od pilarki osadzonej po krzyżówkę, uczenie się, co pasuje, a co nie pasuje, lepiej zrobić za pomocą puzzli. Zagadki mogą również pomóc dziecku zrozumieć, w jaki sposób postępowanie krok po kroku może pomóc mu osiągnąć cele życiowe.

Puzzle 3D Ciężarówka UGEARS model do składania – ZOBACZ

Umiejętności motoryczne są bardzo ważne w codziennym rozwoju.

Nauczenie się tych umiejętności na wczesnym etapie w końcu pomoże im w rysowaniu, pisaniu ręcznym i instrumentach muzycznych. W zależności od rodzaju zagadek dzieci proszone są o przesuwanie dużych i małych elementów oraz obracanie pokręteł.

Osiągnięcie wyznaczonego celu często przynosi dziecku wiele satysfakcji.

Pokonanie wyzwań związanych z rozwiązywaniem zagadek daje im poczucie dumy i poczucia własnej wartości. To nie tylko zwiększa ich pewność siebie, ale także przygotowuje ich na inne życiowe wyzwania.

Motyl Model mechaniczny do składania – ZOBACZ

Łamigłówki są również świetnymi narzędziami do nauki, które usprawniają i promują grę kooperacyjną.

Kiedy dzieci pracują razem nad układaniem puzzli, często dyskutują, gdzie pójdzie kawałek i dlaczego, dzielą się, zmieniają i pomagają sobie nawzajem, szczególnie w radzeniu sobie z frustracjami. Wreszcie dzielą ich radość z układania puzzli.

Modele do składania ZOBACZ

Krótko mówiąc, zagadki są bardzo ważne w pomaganiu dzieciom w rozwijaniu umiejętności emocjonalnych, poznawczych i fizycznych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *