Gry planszowe mogą poprawić Twoje samopoczucie?

Czy słyszałeś kiedyś, że musisz ćwiczyć umysł i ciało? Zabawa jest ważną częścią rozwoju człowieka, ale dorośli są znani z tego, że nie zawsze mają na to czas. Znalezienie czasu na relaks jest ważne dla naszego zdrowia, a nawet zdrowia psychicznego.

Na szczęście dla nas gry planszowe zmniejszają stres i zapewniają mnóstwo nieoczekiwanych korzyści. Niektóre gry planszowe, takie jak Nine Men’s Morris, są tak stare, że eksperci nie są nawet pewni, gdzie i kiedy ludzie zaczęli w nie grać. Gry planszowe istnieją od prawie 5000 lat.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ PRODUKTY

Oto dlaczego powinniśmy kontynuować tradycję grania w gry planszowe:

Pogłębiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi

Gry planszowe to metoda gry obejmująca całe pokolenia. W czasach, gdy komunikacja twarzą w twarz jest coraz rzadsza, gry planszowe wymagają zaangażowania i uważności. Ludzie pragną integracji. Istnieje powód, dla którego kawiarnie z grami planszowymi zyskują na popularności. Współpraca i konkurencja, czasami w tym samym czasie, są niezbędne do tworzenia relacji. Nawiasem mówiąc, współpraca i konkurencja są również podstawowymi zasadami gier planszowych na całym świecie.

Popraw logikę, pamięć i kreatywność

Najlepsze gry planszowe łączą szczęście i umiejętności w sposób wymagający kreatywności, logiki i dbałości o szczegóły. Jak powiedział kiedyś Einstein:

„Musisz nauczyć się zasad gry. A potem musisz grać lepiej niż ktokolwiek inny. ”

A gra lepsza niż cokolwiek innego wymaga ciągłego planowania. Kiedy powinieneś współpracować ze swoimi przeciwnikami? Twój mózg jest tylko kolejną częścią twojego ciała. Kiedy ćwiczysz, staje się silniejszy.

Zmniejsz ryzyko pogorszenia funkcji poznawczych

Wykazano, że aktywny tryb życia zmniejsza ryzyko zachorowania na demencję. Stephen Hawking posunął się kiedyś tak daleko, że przypisując swoje przetrwanie utrzymaniu aktywnego umysłu. Krzyżówki lub Sudoku są ćwiczeniami umysłowymi, ale gry planszowe mają dodatkową zaletę czerpania zabawy w większym gronie. Samotność jest powszechna wśród seniorów, a izolacja społeczna jest powiązana ze spadkiem funkcji poznawczych i rozwojem chorób przewlekłych. Gra łącząca zabawę i strategię, to świetny sposób na utrzymanie zwinności umysłu (i rąk).

Naucz się wygrywać – i przegrywać – z honorem

Gry planszowe pozwalają nam radzić sobie z konfliktem w kontrolowanym środowisku. Są w zasadzie nieszkodliwymi, miniaturowymi zmaganiami o władzę, o wygraną pozycję. Jest to szczególnie pomocne dla dzieci (lub tych, które są konkurencyjne), ponieważ często trzeba ich nauczyć, że przegrywanie nie jest końcem świata. Porażka jest nieunikniona, więc nie pozwalaj specjalnie, by twoje dzieci stale wygrały.  Inną opcją jest zagranie w grę kooperacyjną, gdzie wszyscy pracują razem, dzięki czemu każdy może uczestniczyć we wspólnym dążeniu do zwycięstwa.

Wniosek

Gry planszowe to doskonały sposób na pokazanie dorosłym i dzieciom, że porażka jest nieunikniona, ale także tymczasowa. Jeśli przegrasz, zawsze będzie można rozegrać kolejną rundę.

Dla niektórych bezczynność może wydawać się stratą czasu, ale gry planszowe są czymś innym. Mają wiele zalet, od zmniejszania stresu po nauczanie podstawowych umiejętności negocjacyjnych i wiele więcej. Tak więc, gdy próbujesz przekonać znajomych, aby przyszli na szaloną noc z grami planszowymi, po prostu powiedz im, że to doskonała zabawa dla ich własnego dobra.

Kupuj książki i gry w naszym sklepie internetowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *