Zastosowanie szaf pancernych

Szafy pancerne, to solidne, wytrzymałe i niezwykle funkcjonalne meble metalowe, przeznaczone przede wszystkim dla firm. Poszczególne rodzaje działalności wykazują odmienne potrzeby, z uwagi na konieczność bezpiecznego przechowywania dokumentacji, sprzętu elektronicznego, nośników danych, czy innych wartościowych przedmiotów. Odpowiednie zabezpieczenie mienia przed kradzieżą, czy zniszczeniem chroni bowiem naszą firmę przed przykrymi konsekwencjami finansowymi związanymi z tego typu zdarzeniami losowymi. Jakie szafy wybrać i czym charakteryzują się tego typu meble ?

 

Trzy klasy bezpieczeństwa

Wyróżniamy szafy pancerne klasy S1, S2 i S0.

 

1.Szafy klasy S1 sprawdzą się przede wszystkim w biurach. Można w nich przechowywać dokumenty określane, jako tajne. Wyposażone one zostały w niezwykle wytrzymałe metalowe półki, zamocowane w sposób zapewniający udźwig nawet dużej ilości segregatorów z dokumentacją. Nadają się one także do przechowywania komputerów i pozostałego sprzętu elektronicznego wykorzystywanego w firmie. Dostępne są w opcji z drzwiami jedno- lub dwuskrzydłowymi, które otwierają się łatwo i bardzo szeroko, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Kąt otwarcia wynosi 90 stopni dla szaf jednodrzwiowych oraz 180 stopni w przypadku szaf dwudrzwiowych. Konieczność częstego sięgania po dokumenty, czy inne potrzebne w pracy przedmioty przebiega więc sprawnie i bezproblemowo. Szafy pancerne S1 wykonane są z solidnej, odpornej na rdzewienie blachy stalowej o grubości 0,8 mm. Drzwi można zablokować za pomocą specjalnych rygli lub zamka kluczowego typu 2. Dla lepszego zabezpieczenia istnieje możliwość wyposażenia szafy w dodatkowe skrytki i półki.

 

2. Klasa S2 przeznaczona jest już do przechowywania materiałów ściśle tajnych i poufnych. Sprawdzi się w różnego rodzaju urzędach, sądach, kancelariach, czy jednostkach wojskowych. Szafy te są znacznie grubsze — tworzą je dwie warstwy nierdzewnej blachy stalowej (jedna o grubości 3 mm i druga – 1,5 mm). Półki w tego typu szafach pancernych również są znacznie grubsze i mają zwiększoną wytrzymałość (ich udźwig to aż 50 kg). Szafy S2 posiadają jeden zamek szyfrowy typu 3, a kąt otwarcia drzwi wynosi 90 stopni przy meblach jednodrzwiowych i 180 stopni przy szafach wyposażonych w drzwi dwuskrzydłowe.

 

3. Szafy pancerne klasy S0 to meble zapewniające najwyższy stopień bezpieczeństwa przechowywanych tam przedmiotów, dokumentów, nośników i sprzętu. Posiadają one, podobnie jak szafy typu S2 odpowiednio gruby korpus i półki z regulowaną wysokością zawieszenia. Wyposażono je w dwa zamki szyfrowe typu 3. Kąt otwarcia drzwi wynosi 90 stopni (zarówno dla szaf z drzwiami jednoskrzydłowymi, jak i dwuskrzydłowymi).

 

Niezawodne szafy pancerne można nabyć u wiodącego producenta mebli metalowych dla firm: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-pancerne-s1-s2-0/

 

Wszystkie szafy można zamówić z dodatkowym wyposażeniem, takim jak skrytki, inne rodzaje zamków, dodatkowe półki z regulowaną wysokością, czy uchwyty na broń. Można dostosować je do przechowywania dokumentów, komputerów, laptopów i innego sprzętu elektronicznego oraz nośników danych. Oprócz zamków meble posiadają w standardzie system ryglujący.

 

Wszystkie oferowane przez Gaudia szafy pancerne posiadają wymagane certyfikaty potwierdzające ich parametry zabezpieczające przed włamaniem i zniszczeniem. Meble produkowane są zgodnie z określonymi normami i posiadają gwarancję niezawodności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *