Jakie usługi obejmuje outsourcing księgowości? Wyjaśniamy!

Outsourcing to koncepcja polegająca na przekazaniu obsługi księgowej firmy zewnętrznym biurom rachunkowym. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala nam skoncentrować się na naszej działalności, podczas gdy my powierzymy finansowość w ręce profesjonalistów.

Outsourcing – co zalicza się do usług?

Każda firma prowadzi księgi rachunkowe – w usłudze outsourcingu możemy przekazać je firmie zewnętrznej. Oprócz tego, biuro rachunkowe świadczy usługi ewidencyjne, dokonując zapisów w księdze przychodów i rozchodów, a także przygotowując zestawienia sald i obrotów.

Outsourcing księgowości zajmuje się także kwestią rozliczeń podatkowych i składek. Do usług zalicza się także przygotowywanie deklaracji VAT7, VAT7K, JPK_VAT, PIT i CIT. Kolejną istotną usługą jest wystawianie faktur, przygotowywanie przelewów i windykacja należności.

Oczywiście możemy zdecydować się także na doradztwo w kwestii optymalizacji kosztów. W tym celu możemy zlecić przygotowywanie sprawozdań, monitorowanie stanu finansów, a nawet sporządzenie rocznego planu finansowego. Takie rozwiązanie pomaga nie tylko zaoszczędzić czas, ale także zadbać o rozsądne rozporządzanie finansami. Więcej przydatnych informacji o usłudze outsourcingu księgowości znajdziesz na Crowe.com/pl.

Zalety outsourcingu księgowości

Przede wszystkim to świetne rozwiązanie dla małych, rozwijających się firm, które nie orientują się zbyt dobrze w kwestiach księgowości. Usługa ta sprawdzi się oczywiście również w dobrze rozwiniętych przedsiębiorstwach, które potrzebują nie tylko sprawnych rozliczeń, ale także wsparcia logistycznego.

Usługi profesjonalnego outsourcingu księgowości dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów, bez względu na rodzaj i charakter prowadzonej działalności. Dzięki profesjonalnemu doradztwu sami wdrożymy się z czasem w procesy księgowości, nawet, jeśli aktualnie nie rozumiemy większości zagadnień. To pozwoli nam w przyszłości lepiej zarządzać firmą i prowadzonymi działaniami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *