Jaką rolę pełnią tabliczki informacyjne?

Tabliczki informacyjne widzi się często na co dzień, choć nie zawsze zwraca się na nie uwagę. Mają one na zadanie przekazać ważną informację bądź podpowiedzieć, w którym kierunku iść. Sięga się po nie w wielu miejscach. Informacja na nich zawarta może w niektórych przypadkach ocalić zdrowie, a nawet życie.

Szyldy z informacją – gdzie się je stosuje?

Tabliczki informacyjne często wykorzystywane są w celach ostrzegawczych. Przykładowo, mogą zawierać takie komunikaty jak: „przejście przez ogrodzenie grozi kalectwem bądź śmiercią”, „niebezpieczne odpady” czy „obiekt monitorowany”. Stosowane są one na ogół na terenach fabryk czy przedsiębiorstw. Powszechnie spotyka się również tabliczki z zakazami, np. „zakaz palenia”, „zakaz parkowania” czy „nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Jest to informacja dla danego człowieka, że w razie niedostosowania się do polecenia, może spotkać go kara, chociażby w postaci mandatu.

Tabliczki służą także do znakowania pomieszczeń, takich jak biura, szpitale, szkoły. Umieszczane są na drzwiach bądź obok nich. W przypadku budynków z wieloma pomieszczeniami, mogą także być umieszczone na klatce schodowej bądź w hali wejściowej, by poinformować gościa, w których pokojach i na jakim piętrze znajdują się poszczególne gabinety i lokale. Tabliczki powszechnie używane są w celach bezpieczeństwa, mogą m.in. wskazywać na wyjście ewakuacyjne. Spotkać moża je praktycznie wszędzie: w biurach, budynkach administracji publicznej, czy na osiedlach.

Z czego zrobiona jest tabliczka z komunikatem?

Decydując się na zakup tabliczki, trzeba mieć na uwadze, czy służyć ma ona do użytku na zewnątrz, czy wewnątrz bydynku. Tabliczka wytawiona na działanie zmieniających się czynników atmosferycznych powinna być wykonana z solidniejszych materiałów. Najczęściej jest to płyta PCV, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością na czynniki chemiczne i pogodowe. Wewnątrz budynków, np. w holach wejściowych, stosuje się zazwyczaj profil aluminiowy, stanowiący bazę, do której wkłada się karteczkę z informacją. Wydruk zabezpieczony jest specjalną folią. Rozwiązanie to ma duży plus – treść widniejącą na tabliczce można bez problemu wymienić. Przykładowo, firma, która zmieniła swoje logo, szybko może umieścić nową grafikę przy drzwiach swojej siedziby. Tabliczki te zapewniają elastyczność, skąd tak ich duża popularność.

Znajdź Tabliczki informacyjne w sklepie https://stojakiplastikowe.pl

Tabliczka informacyjna – nie zawsze na serio

Tabliczka może być świetnym pomysłem na prezent bądź element wystroju. Nie brakuje szyldów, które mimo nienagannego efektu wizualnego, niosą ze sobą żartobliwą treść, np.” kuchnia – nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Niektóre osoby zamawiają tabliczkę tego typu ze swoim imieniem, którą można położyć za przednią szybką samochodu lub powieścić na oknie w pokoju. Będzie ona przykuwała uwagę i wzbudzała uśmiech.

Tabliczki informacyjne mają bardzo szerokie zastosowanie i można je spotkać niemalże wszędzie. Ułatwiają one życie i nadają mu struktury, zwłaszcza, jeśli znajdujemy się w nowym miejscu i nie jesteśmy pewni jak się zachować. Szyld to także sposób komunikacji z klientem bądź odbiorcą. W sytuacjach trudnych, może on także wskazać co robić i gdzie się udać. Tabliczki były, są i będą ważnym elementem codzienności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *