Zorganizuj się z Plannerem Make It Easy – tak jak lubisz!

Od dawna myślisz o tym, aby przeorganizować swoje życie, wprowadzić plan, który pomoże Ci realizować cele i rozwijać swoje pasje. Chciałbyś, aby Twoje działania były bardziej produktywne, a w tym wszystkim chcesz poczuć luz. Nie od dziś wiadomo, że planowanie pozwala utrzymać work-life-balance, o którym marzy każdy. Chcemy poczuć satysfakcję z pracy, samodoskonalić się i być codziennie zmotywowanym.

Artykuł powstał przy współpracy z Make It Easy – Organizery, Plannery, Listy Zadań

Dlaczego jednym to wychodzi, a drudzy wciąż szukają sposobu na bycie szczęśliwym?

Odpowiedź jest prosta. Musisz wprowadzić do swojego życia plan działania. Poszukać narzędzi, które Ci w tym pomogą i zaprzyjaźnić się z nimi. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup plannera.

Kupujesz planner. I co dalej? W zasadzie nie wiesz do końca jak zabrać się za planowanie i jak zmotywować się do działania. W efekcie odkładasz planner na półkę i czekasz na cud, aż plan się sam zrealizuje.

Dlaczego nasza motywacja do organizacji czasu maleje, a piękny organizer zaczyna się kurzyć?

RELACJA Z NASZYM PLANNEREM – SŁYSZAŁEŚ O TYM?

Mam nadzieję, że Twój zakup był przemyślany. Twój planner będzie towarzyszyć Ci przez najbliższy rok, jego okładka zatem powinna Cię zachwycać za każdym razem, kiedy weźmiesz go do ręki. Przecież lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami! Czy zwróciłeś szczególną uwagę na wnętrze plannera? Zakładki organizacyjne powinny być dostosowane do Twoich potrzeb. Nie kupuj niczego na siłę. To nie zadziała. Zwróć uwagę, czy w plannerze jest przestrzeń między szablonami na Twoje ewentualne zapiski, czy będziesz mógł go sam spersonalizować. To ma być TWÓJ organizer.

Jeśli dokonałeś już wyboru, teraz musisz zadbać o relację między Tobą a plannerem.

Na czym polega utrzymywanie dobrej relacji z plannerem i dlaczego jest taka ważna?

Na początku planowania jesteśmy rozemocjonowani. Stawiamy sobie ambitne cele i wymagania. Planujemy więcej i więcej w nadziei, że nasze życie zmieni się o 180 stopni i od tak będziemy szczęśliwi. Takie nastawienie jest dobre, pod warunkiem, że zostanie z nami na długo 🙂

Na początek, dokładnie zapoznaj się z nowym zakupem. Przejrzyj strona po stronie, zastanów się w jakim stopniu i jak będziesz korzystać z wkładek organizacyjnych. Wymyśl swój sposób planowania. Jeśli jesteś wzrokowcem, zaznaczaj kolorami ważne dla Ciebie wydarzenia, jeśli lubisz estetykę i minimalizm, wypisuj zadania i obowiązki wedle jakiegoś schematu. Na planowanie też musisz mieć jakiś plan. Nie zawalaj pierwszych stron stosem celów, marzeń i obowiązków. Dlaczego? Poczujesz przytłoczenie zakresem zadań, a w efekcie zdemotywujesz się.

Kiedy już zapoznasz się z możliwościami jakie daje Ci organizer, pozostaje wyrobienie nawyku planowania, zapisywania.

planer
planer

Nawyk? To chyba nie dla mnie…

Z wyrabianiem nawyku jest tak jak z chodzeniem na siłownię. Na początku się nie chce, szukamy wymówek i czujemy ulgę kiedy jakoś się wymigamy. Ale każdy z nas dobrze wie, że ruch to zdrowie i może nam przynieść tylko korzyści. Dlatego próbujemy. Podejmujemy wyzwanie i walczymy.

Wygospodaruj w ciągu dnia lub wieczora czas na zaplanowanie kolejnego dnia. Usiądź wygodnie z kubkiem herbaty i zastanów się jak powinien wyglądać Twój dzień, by był produktywny. Zastanów się co dziś udało Ci się zrobić. Koniecznie odhacz zadania wykonane i zaznacz kolorem te, które należy wykonać w kolejnych dniach. To ma być Twój rytuał. Ten czas ma kojarzyć Ci się z czymś przyjemnym, pożytecznym.

DOSTOSUJ PLANNER DO SWOICH POTRZEB

Czym różni się planner od kalendarza? W kalendarzu znajdziesz datowane strony i miejsce na kontakty. Planner jest bogatszy o różnego rodzaju zakładki organizacyjne. Znajdziesz w nim plany miesiąca, tygodnia, harmonogramy dzienne, plany urlopowe, plany finansowe, a nawet harmonogramy aktywności fizycznej. Planner podpowiada Ci jak zorganizować się w każdej sferze życia. Choć każda z zakładek jest dopełnieniem całości, nie musisz oczywiście korzystać z całego potencjału jaki daje planner. Wykorzystaj go tak, jak chcesz. Nic się nie stanie, jeśli parę stron zostawisz pustych 🙂

 

ORGANIZACYJNY PLAN

Czy tak naprawdę wiesz, w czym ma Ci pomóc planowanie? I jaką rolę ma odegrać planner? Zastanów się czego oczekujesz od tej relacji. Planowanie ma Ci pomóc w realizacji celów? A może w zagospodarowaniu przestrzeni czasowej? Pragniesz zapanować nad natłokiem niezrealizowanych zadań?

A może wszystko na raz? W planowaniu musisz odnaleźć sens, bo jak sensu nie ma to…. Bez sensu. 🙂

 

Kiedy zdecydujesz się na zakup plannera, zwróć uwagę na jego wnętrze. Zerknij na zakładki organizacyjne, które zawiera, na szablony, tabele.

Z plannera będziesz korzystać codziennie, jego design ma cieszyć Twoje oko przez cały rok. Ma być w Twoim stylu, idealny, by mieć go zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *