Ocieplenia pianą pur

Dlaczego warto ocieplać pianą PUR?

Ocieplenia domów to jeden z najważniejszych elementów wykończenia. Ocieplenie ma za zadanie chronić domy przed utratą ciepła, a także latem sprawia, by nie nagrzewały się one zbytnio. Przez bardzo długi czas prym w ociepleniach wiódł styropian, jednak dzięki rozwojowi technologii został on zastąpiony wełną mineralną, a wreszcie pianą poliuretanową. Dlaczego jest ona lepsza niż wcześniejsze materiały.

Oszczędność materiału

Wiele osób, które staje przed zadaniem wyboru odpowiedniego produktu do ocieplenia domu, rezygnuje z pianki poliuretanowej z powodu jej ceny. To prawda, że jest ona stosunkowo droga, na pewno droższa niż wełna, jet dużo bardziej wydajna, i w rezultacie zużywa się jej mniej niż wełny, czy innego materiału. Poza tym jej aplikacja jest łatwiejsza i szybsza. O ile wełnę montuje się długo i jest to proces bardzo czasochłonny, o tyle aplikacja pianki jest bardzo szybka. Ponadto rzeczywiście potrzebny jest fachowiec, który tę piankę będzie w stanie zaaplikowa

, jednak jego praca zajmuje kilka godzin, a w przypadku montażu wełny jest to co najmniej kilkanaście godzin.

Ocieplenia pianą PUR odbywają się z użyciem specjalnego pistoletu, który wystrzeliwuje wcześniej przygotowany roztwór na płaszczyznę, która na skutek kontaktu z podłożem zmienia się w pianę i natychmiast twardnieje. Roztwór wielokrotnie zwiększa swoje rozmiary, dlatego już na poziomie samego transportowania surowca dostrzec można możliwości oszczędności. Nie ma bowiem konieczności zatrudniania dużego transportowego samochodu.

Wiele zalet i brak wad

Ocieplenia pianką PUR należą do niezawodnych sposobów na ocieplenie domu. Spełniają wszystkie standardy dobrego ocieplenia i dobrej izolacji przeciw wilgoci. Należy bowiem pamięta

, że piana poliuretanowa to także hydroizolacja, czyi zabezpieczenie przed wilgocią. Obecność pianki sprawia, że w domu nie pojawia się pleść.

Zdecydowanie warto stawiać na innowacyjne rozwiązania, ponieważ wiele tradycyjnych staje się w pewnym momencie po prostu przestarzałych. Niegdyś uważany za najlepszy sposób na ocieplenie styropian jest nie tylko łatwopalny, ale także szybko się zużywa. Wełna z kolei jest droga, jej montaż trudny wymagający a używać jej można wyłącznie na określone podłoże. Piana PUR z kolei to świetnie sprawdza się na dachach, na fundamentach, wszędzie tam, gdzie konieczne jest dobre zaizolowanie ścian i zabezpieczenie przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, wilgocią, wiatrem i utratą ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *