Co to jest concept store?

Concept store jest zjawiskiem znanym na zachodzie już od wielu lat. W Polsce też już funkcjonuje od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie każdy rozumie znaczenie tego miejsca, jego wyglądu oraz celu funkcjonowania. Jak to więc jest z tym concept storem? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Concept, czyli przemyślana koncepcja

Sklep z ubraniami? Kosmetykami? Sklep w połączeniu z kawiarnią? Idea concept store’u jeszcze nie do końca jest zrozumiała, bo tak naprawdę trudno ją skategoryzować. Zgodnie z nazwą concept store to sklep zaprojektowany według spójnej koncepcji osoby go prowadzącej. Można otowrzyć np. concept store tylko z ubraniami niszowych projektantów albo z ręcznie robionymi meblami. Może także być mieszanką tych produktów. Concept store stanowi również przestrzeń, w które odwiedzający będą mogli zrobić zakupy, napić się kawy, a jeszcze do tego wszystkiego poczytać sobie książkę. Wszystko zależy od fantazji i wyobrażeń jego właściciela. Jest jednak wspólny mianownik – umiłowanie designu!

Concept conceptowi nierówny

Jak już wspomnieliśmy, concept store może różnić się asortymentem i wystrojem. Każdy z nich ma jednak wspólną rzecz – nietuzinkowe produkty. Obojętnie, czy mowa o świeczkach, porcelanie czy sukienkach – żadnego z tych produktów nie znajdziesz w popularnej sieciówce. Zwykle są tworzone przez lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników, artystów, więc mają większą wartość dla nabywającego. Asortyment zwykle jest stały, zgodny z preferencjami samego właściciela sklepu. Z kolei klienci takiego sklepu są wymagający, poszukujący niebanalnych produktów, chcący się wyróżnić, z myślą kupna dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego.

Moda na eko

Ostatnimi czasy nastała moda na ekologiczny styl życia. W związku z tym powstało coraz więcej concept store’ów skupiających jedynie naturalne i odpowiednie dla środowiska produkty. Jednym z nich jest sklep, który znajdziesz pod adresem zmysly.co. Sojowe świeczki, naturalne i ekologiczne kosmetyki, ręcznie wytwarzana porcelana. Asortyment z najwyższej półki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *