Książki o śmierci – czytanie sposób na pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby, śmiercią.

Większość łączy książki tylko z przyjemnymi chwilami czytania i treściami o zabarwieniu przyjemnym. Z czytaniem na plaży, siedzeniem na kanapie z ciekawą powieścią w ręku. Książki nie są jednakże tylko zarezerwowane na te dobre dni. Potrafią być bardzo dobrą metodą na zmaganie się z tymi mniej przyjemnymi chwilami w naszym życiu. Czytanie to sposób na pogodzenie się ze śmiercią i stratą lub chorobą kogoś nam bardzo bliskiego.

Książki mogą stanowić pewnego rodzaju terapie dla duszy, tak zwana biblioterapia. Która stosowana jest także w medycynie i psychiatrii jako forma pomocy terapeutycznej

Książki, ich czytanie pomaga nam ulżyć, odkryć radość z życia na nowo. I stąd coraz to częściej po nie sięgamy w chwilach gdy czujemy potrzebę poznania, odczucia, znalezieni drogi lub rozwiązania problemu.

 

Na rynku wydawniczym pojawia się dużo książek z motywem śmierci. Poradniki, reportaże i powieści, które prezentują historie przeplecione strapieniem i tęsknotą, za kimś nam bardzo bliskim. A czytelnik może w pewien sposób doświadczać w nich samych siebie i identyfikować się z bohaterami, treścią książki.

 

Książki z motywem śmierci http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-smierci/ – ciekawa lektura, zapraszamy.

 

Dzięki czytaniu odpowiedniej lektury odnajdujemy własny sposób, by poradzić sobie z uczuciem próżni, smutku. Książki mają one pewną moc w sobie, łagodzą i umożliwiają znaleźć się w całkiem nowej dla nas położeniu. Naturalnie w tych najtrudniejszych dla nas chwilach.

 

Czytamy książki, by odnaleźć kim jesteśmy. To, co różni ludzie robią, myślą i czują jest nieocenionym przewodnikiem w poznaniu kim my jesteśmy i kim możemy się stać…

 

Książki z motywem śmierci, utraty i choroby – szukaj ich na stronie – http://autorzy365.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *