3 powody, dla których czytamy romanse

Każdy z nas marzy o prawdziwej, szczęśliwej  miłości. Sięgając po książki o tematyce miłosnej często wierzymy, że prawdziwa miłość pojawi się w naszym życiu niespodziewanie, na zasadzie przyciągania. Czytanie zmysłowych historii to niezła metoda na oddawanie się takim samorealizującym fantazjom  o związku.

Książki romanse – polecamy – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/gorace-romanse-na-zimowe-wieczory/

Czy dlatego zaczytujemy się w gorących, płomiennych romansach?

  • Aby uciec od rzeczywistości?
  • Aby czerpać inspirację do codziennego życia?
  • Aby wcielić się w rolę bohatera?

Czytelnicy chcą historii, które wykraczają poza rzeczywistość

Chcą bohaterów, którzy wznoszą się ponad normalność, którzy pokonują problemy i znajdują szczęście (lub przynajmniej są w drodze do jej odnalezienia). Czytelnicy zbyt często doświadczają w życiu niepowodzeń, zatem czytają romanse, aby znaleźć nadzieję, że oni również mogą odnieść sukces w tej dziedzinie.  Autorzy romansów muszą więc przekazać czytelnikowi  historię o pięknej, szczęśliwej miłości. Historię, najlepiej ze szczęśliwym zakończeniem.

Czytelnicy chcą opowieści, które ich inspirują

Jednym z głównych powodów dla których powstają coraz to nowe romanse jest to, że tworzone postacie mogą ukazywać  zdrowe relacje, ofiarną miłość i pokonywać przeszkody, nie tracąc nadziei.

Czytelnicy chcą prawdziwych  postaci, pełnych emocji

Kluczem do ożywienia postaci jest zmuszenie ich do odgrywania problemów, stawania wobec nich. Mają  zmagać się z prawdziwymi , czasem  trudnymi wyborami, do których czytelnik  może się odnieść.  Autorzy  nie tylko ukazują im działanie, ale także  uzewnętrzniają  im różne emocje (uczucie  frustracji, bólu i gniewu , poczucie spełnienia, radość, euforię itp.).

Miłość to pasja – 5 książek, które odmienią Twoje życie

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/milosc-to-pasja-5-ksiazek-ktore-odmienia-twoje-zycie/

Najwyraźniej czytelnicy chcą czerpać radość, gdy czytają romanse. Chcą czuć opisaną historię, chcą by było w niej pełno emocji. Każdy czytelnik  ma  inne oczekiwania. Aby w pełni zaangażować i zadowolić naszych czytelników, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czego tak naprawdę oczekują od dobrych romansów!

A jak jest z Tobą? Dlaczego czytasz historie miłosne?

Lubisz książki o miłości? Tutaj znajdziesz coś dla siebie.

http://tylkorelaks.pl/15-romans-i-erotyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *