Książki – co dają

Intelekt, którą wywodzi się z książek, ma kuriozalną skłonność do pobudzania się w czasie.


Po ukończeniu czytaniu książki zespoleniu wątków, treści, myśli, pomysłów, jesteśmy wkomponowani z tym, co już wiemy a tym co właśnie przeczytaliśmy. Integracja jest tworzona, na skutek czego jest to jeszcze w wyższym stopniu owocne.

Czym więcej czytamy, tym mocniej łączymy się i tym szersze staje się nasze zrozumienie. Powinno się czytać książki z różnych kategorii literatury, aby poprawić nasze pojęcie świata — czytaj beletrystykę, psychologię, dokumenty, ekonomię, klasykę, podręczniki, przewodniki i wiele innych. Na skutek czytaniu książek możliwe staje się generowanie zależność między różnymi książkami, kojarzenie różnych koncepcji możliwe jest tworzenia nowych.
Ta doświadczenie jest korzystne dla każdego i może to wykorzystać. Chodzi o to, aby zrozumieć jak żyć, rozwijać jako osoba. Zrozumienie tego, co poznajemy czytając, harmonizuje z nami w naszych myślach, tworzy się niespotykane źródło do tożsamości w każdej sytuacji. Pozostaje to na na całe życie.

Poznaj co daje czytanie książek – http://autorzy365.pl/co-daje-czytanie-ksiazek_a6009

Czytanie wymaga pewnego stopnia ostrości i koncentracji.

Zakończenie długiej, ciekawe książki domaga się pewnego poziomu samodyscypliny.
Czytanie książki może być procesem medytacyjnym. Czytając kierujemy ostrość naszego umysłu na słowa w książce. Biegłość do ulepszania pojedynczej, wymagającej aktywności przez długotrwały czas staje się cenna. Umiejętność dobrego skupienia jest cennym zasobem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *