Kenia safari – wspomnienia na całe życie.

Kenia to jeden z najlepiej znanych podróżnikom krajów Afryki. Położona jest na równiku, zajmuje zróżnicowany obszar od Oceanu Indyjskiego po Jezioro Wiktorii. Infrastruktura turystyczna jest tu dobrze rozwinięta, a państwo oferuje wiele atrakcji, w tym największą – safari. Już sama stolica Kenii ma swój urok, ale to parki narodowe są dumą kraju i to one zapewniają niezapomnianą dawkę przygód i wspomnień.

Nairobi – metropolia tętniąca życiem

Stolicą i zarazem największym miastem Kenii jest Nairobi. Europejski turysta będzie niewątpliwie zszokowany nasileniem tutejszego ruchu drogowego oraz zachwycony lokalnymi atrakcjami. Miasto założone zostało jeszcze w XIX wieku, początkowo było jedynie przystankiem kolejowym na trasie do Ugandy. Już na początku XX wieku przeniesiono tu jednak stolicę z Mombasy i od tamtej pory Nairobi tętni życiem. Największymi atrakcjami miasta są: ratusz, budynki parlamentu i uniwersytetu, centrum konferencyjne oraz mauzoleum Jomo Kenyatty, który był pierwszym prezydentem niepodległej Kenii.

Wokół Nairobi – sanktuarium dla żyraf, wioska Masajów i „Pożegnanie z Afryką”

Około 5 km od Nairobi znajduje się słynne Giraffe Centre. Jest to sanktuarium, które powstało w celu ochrony zagrożonej wyginięciem żyrafy Rothschilda. Odwiedzający mają okazję obcować z tymi niesamowitymi ssakami, a wybrańcy mogą nawet je nakarmić! Niedaleko Nairobi położony jest dworek, w którym przez 14 lat mieszkała Karen Bixen – sławna duńska pisarka, autorka światowego bestselleru „Pożegnanie z Afryką”. Nieopodal stolicy Kenii znajduje się także skansen Bomas, gdzie można przenieść się w historii do egzotycznych wiosek rdzennych mieszkańców czarnego kontynentu, zobaczyć jak niegdyś żyły plemienia Masajów, Taita czy Kikuju.

Marzenie podróżników – fotosafari pośród lwów, zebr i słoni

Obowiązkowym punktem wyprawy do Kenii jest rezerwat Masai Mara, niezwykły obszar wpisany na listę informacyjną światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj można spełnić swoje marzenia, oddając się rozrywce, z której najlepiej znana jest Kenia – safari. To właśnie ta atrakcja jest kwintesencją podróżniczych aspiracji w Afryce. Przygoda życia w rezerwacie Masai Mara rozpoczyna się już o świcie. Uczestnicy safari, uzbrojeni w aparaty fotograficzne, korzystają z niepowtarzalnej okazji, aby obserwować w naturalnym środowisku tak egzotyczne gatunki zwierząt, jak: zebry, żyrafy, słonie, lwy, antylopy czy strusie. Poranek to zdecydowanie zbyt krótki czas, aby nacieszyć się tymi widokami. Dlatego też większość podróżników wraca na safari zaraz po śniadaniu i pozostaje tam aż do kolejnego dnia. Wieczorem rezerwat oferuje sceny niczym z filmu przyrodniczego – wtedy bowiem drapieżniki rozpoczynają polowanie. Noc umilają natomiast naturalne odgłosy, dobiegające z sawanny.

Park Narodowy Jeziora Nakuru – wielkie ptasie sanktuarium

Słone Jezioro Nakuru położone jest we wschodniej części Wielkich Rowów Afrykańskich. Miejsce to jest mekką zapalonych obserwatorów ptaków. Wizytówką parku są przede wszystkim wielkie stada flamingów. Łącznie żyje tu jednak niemal 850 gatunków ptaków. Wśród nich przepiękny pelikan różowy, błyszczak stalowy czy marabut afrykański. Park Narodowy Jeziora Nakuru na początku swojego istnienia skupiał się jedynie wokół samego jeziora. Od tamtej pory stopniowo jednak się rozrastał, także na obszar sawanny. Dziś park może poszczycić się tym, co znajduje się na szczycie atrakcji, w które bogata jest Kenia – safari. Można tu podziwiać między innymi: lamparty, lwy, hieny, gazele, a nawet nosorożce czarne.

Kenia – niesamowita przyroda i niepowtarzalna kultura

Kenia jest niewątpliwie obowiązkowym punktem na liście każdego fana podróży, który planuje odwiedzić Afrykę. Oferta tego kraju jest tak różnorodna, że zachwyci nawet największego malkontenta. To wschodnioafrykańskie państwo jest domem dla wielu rdzennych plemion czarnego kontynentu. Możemy tu z bliska zobaczyć, jak wyglądają ich wioski, obcować z ich kulturą, podziwiać rękodzieła. Przyroda Kenii zapiera dech w piersiach. Safari w jednym z tutejszych parków narodowych będzie niezapomnianym przeżyciem. Każdy z nas od dziecka marzył przecież o zobaczeniu w naturalnym środowisku lwa, słonia czy żyrafy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *