Wygoda i estetyka to zalety, jakie posiadają implanty zębów – Poznań.

Korony na implantach wyglądają i działają jak naturalne zęby, dlatego zapewniają piękny uśmiech i pewność siebie. Bez niepotrzebnego stresu można się uśmiechać, jeść i pić. Po prostu żyć pełnią życia. Ten rodzaj odbudowy zębów jest obecnie najpopularniejszą opcją protetyczną. Pomimo znacznych kosztów, procedura przewyższa klasyczne metody. Implantacja całkowicie kompensuje utracone zęby, skutecznie wykonując funkcję żucia. Korony wyglądają estetycznie, nie każdy odróżnia je od naturalnych zębów. Profesjonalna higiena jamy ustnej i rutynowe kontrole, co sześć miesięcy przyczyniają się do utrzymania nowych zębów w odpowiednim stanie i zapewniają długą ich żywotność. Zalety implantów dentystycznych obejmują brak odczuwania dolegliwości bólowych podczas wykonywania procedury. Z pomocą bezpiecznego znieczulenia ból jest całkowicie zablokowany. Głównym i jedynym zadaniem pacjentów jest utrzymanie otwartych ust.

Co to są implanty zębów?

Implant stomatologiczny to wkręt tytanowy (przypominający korzeń zęba), który jest chirurgicznie wszczepiany do kości szczęki pod krawędzią dziąsła w celu późniejszego zainstalowania na niej korony lub mostu, zastępując brakujące zęby w tym obszarze. Implanty zębów, w przeciwieństwie do protezy, nie ulegają poluzowaniu. Zastosowanie ich jest optymalne z punktu widzenia ogólnego stanu jamy ustnej, ponieważ nie muszą podpierać sąsiednich zębów.

Jeśli rozważa się wszczepienie implantów, trzeba mieć zdrowe dziąsła i wystarczającą ilość tkanki kostnej, aby utrzymać implant. Jeśli tkanka kostna jest zbyt cienka lub miękka, konieczne może być jej przeszczepienie. Jeśli grubość kości górnej szczęki jest niewystarczająca lub zatoki przynosowe są zbyt blisko szczęki, może być konieczne przeprowadzenie operacji chirurgicznej w celu podniesienia dna zatoki.

Zalety uzupełnienia braków uzębienia poprzez implanty zębów

  • Implanty zębów wyglądają nie tylko pięknie, ale także są niezbędne do przywrócenia bardzo ważnych funkcji fizjologicznych. Przywrócenie funkcji żucia pozwala wygodnie spożywać pokarmy. Nie trzeba zmieniać diety po zainstalowaniu implantów. Są identyczne z naturalnymi zębami, co oznacza, że można cieszyć się ulubionymi potrawami bez żadnych ograniczeń.
  • Mowa i dykcja. Wybierając implanty dentystyczne, można być pewnym, że dykcja i ton głosu pozostaną takie same lub nawet poprawią się, ponieważ implanty nie będą powodować niedogodności w mowie.
  • Niezawodność i bezpieczeństwo. Do produkcji implantów stosowany jest tytan, czyli bardzo trwały i całkowicie bezpieczny materiał, który ma kilka zalet: tytan ma wysoką biologiczną zgodność z tkankami ludzkiego ciała, nie wchodzi w reakcje chemiczne, dlatego po wszczepieniu zębów wykluczone jest podrażnienie, które często występują przy ruchomych protezach. Ponadto tytan nie koroduje, więc jest bardzo trwały i niezawodny.
  • Zachowanie niezmienionego stanu zębów sąsiednich. Aby zainstalować implanty zębów, nie jest konieczne szlifowanie sąsiednich zębów, jak ma to miejsce w przypadku montażu mostu dentystycznego, ponieważ implant zastępuje korzeń zęba.
  • Zachowanie formy twarzy, młodości i piękna. Przy długim braku zębów w jamie ustnej dochodzi do zaniku tkanki kostnej szczęki, co prowadzi do deformacji kształtu twarzy, zniekształcenia linii wargowej, pojawienia się licznych zmarszczek w okolicy ust. Implanty pozwalają uniknąć tych problemów i przywrócić naturalny owal twarzy.
  • Bez przykrych niespodzianek. Implanty zębów nie ześlizgną się i nie pękną w najbardziej nieodpowiednim momencie. Więc nie trzeba obawiać się niezręcznych sytuacji.
  • Wysokie prawdopodobieństwo sukcesu. Wszczepianie implantów odbywa się bez żadnych komplikacji w 95-98% przypadków. Nawet jeśli z powodu jakiejkolwiek choroby, implant nie przetrwa za pierwszym razem, z powodzeniem zastępuje się go przy drugiej próbie.

Czy każdy może poddać się wszczepieniu implantów zębowych?

Praktycznie nie ma przeciwwskazań i ograniczeń wiekowych. Implanty zębów można wszczepiać u osób w wieku od 16-18 lat do nieskończoności. Przy prawidłowej instalacji i właściwej pielęgnacji implanty zębów można nosić przez całe życie. W razie potrzeby korona zostaje wymieniona, część wszczepiona w dziąsło pozostaje. Istnieje wiele struktur do implantacji, więc budżet procedury jest porównywalny z możliwościami finansowymi.

Ponieważ implanty dentystyczne wyglądają jak prawdziwe zęby, mogą zdziałać cuda dzięki wyższej własnej samoocenie. Ludzie, którzy bali się uśmiechać z powodu pustki w miejscu brakującego zęba, po wszczepieniu implantu z koroną czują się bardziej pewni siebie. Oprócz zapewnienia korzyści estetycznych ułatwiają one również przyjmowanie pokarmu i poprawiają mowę dzięki temu, że tytanowy wkręt, zamocowany bezpośrednio w kości szczęki, utrzymuje nowy ząb w miejscu, zapobiegając jego obluzowaniu, jak w przypadku protezy. Ponadto implanty dentystyczne pozwalają lepiej utrzymać zdrowie jamy ustnej, ponieważ nie wymagają przylegania do sąsiednich zębów, takich jak mosty dentystyczne.

Właściwa higiena jamy ustnej pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat. Mycie zębów dwa razy dziennie i używanie nici dentystycznej przyczyni się do długiego i zadowalającego posiadania implantów. Używanie szczoteczki między zębowej zapewni oczyszczenie przestrzeni między zębami i koronami z trudno dostępnych miejsc wokół implantu. Rzucenie palenia również pozwoli na zachowanie implantów w doskonałej kondycji. Trzeba wiedzieć, że palenie może osłabić strukturę kości i może przyczynić się do utraty implantów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *