Czy randki online są bezpieczne?

W dzisiejszych czasach powszechną praktyką stało się używanie serwisów randkowych do zawierania nowych znajomości, szukania drogiej połówki, romansowania. Ze względu na rosnącą popularność, mamy pewność czy portale randkowe (randki online) są bezpieczne?

Poznaj perypetie pewnej internetowej miłości – Kochałem Żydówkę

Ponieważ pary spotykają się online codziennie, społeczeństwo zaczyna zapominać, że witryny randkowe mogą być nieco ryzykowne. Dopóki nie dojdzie do spotkania osobiście, nie można w 100%  stwierdzić, czy dana osoba jest tym, za kogo się podaje. Ponadto witryny te mogą być kierowane (lub nawet tworzone) przez hakerów w celu kradzieży danych osobowych użytkowników. Nie pozwól, aby twoje dane wpadły w złośliwe ręce.

Nigdy nie odwiedzaj centrum randkowego online bez użycia funkcji anty-hakowania. Ponieważ te witryny mogą działać jako fronty dla przestępczych organizacji, musisz zawsze włączać funkcję anty-hakowania podczas przeglądania. Ta funkcja w pełni chroni przed atakami typu #phishing i złośliwymi witrynami. Jak zachować bezpieczeństwo, szukając wakacyjnego szaleństwa, długoterminowej miłości lub przyszłego małżonka online?

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w witrynach randkowych

  • Zbadaj serwis randkowy, zanim utworzysz profil . Nigdy nie udostępniaj danych osobowych, aby zarejestrować się w witrynie, o której nigdy nie słyszałeś. Szybkie wyszukiwanie w Google powinno wyjaśnić, czy platforma randkowa jest bezpieczna.
  • Nigdy nie ujawniaj danych osobowych . Nigdy nie wiesz, kto czyta twój profil randkowy. Ważne jest, aby nigdy nie ujawniać swojego imienia i nazwiska, daty urodzin, miejsca zamieszkania, miejsca pracy lub instytucji edukacyjnej. Dane te mogą być wykorzystywane do prześladowania, kradzieży tożsamości i innych przerażających konsekwencji.
  • Uważaj, kogo zdecydujesz się spotkać . Nawet jeśli dana osoba ma świetny profil i od razu się nią interesujesz, nie zgadzaj się na pierwszą randkę bez przeprowadzania dochodzenia. Porozmawiaj trochę z tą osobą przez Internet i sprawdź, czy to, co on / ona mówi, brzmi wiarygodnie.
  • Zawsze umawiaj się na pierwszą randkę w miejscu publicznym . Kiedy spotykasz kogoś online po raz pierwszy, nigdy nie powinieneś: pozwolić drugiej osobie odwiedzić cię w domu, spotkać się w jego domu lub spędzić czas w odosobnionym miejscu. Wykonanie którejkolwiek z powyższych czynności może narazić Cię na niebezpieczeństwo.
  • Poznaj swoją strategię wyjścia przed czasem. Jeśli czujesz się niepewnie, ważne jest, aby wiedzieć, jak wydostać się z sytuacji. Strategię tę należy zaplanować przed spotkaniem z osobą, na wypadek, gdyby trzeba było poprosić przyjaciela o pomoc. Poinformuj kogoś z kim masz spotkanie i gdzie.

O współczesnych realiach portali społecznościowych, w których całkiem nieźle odnajdują się Polki i Polacy w wieku emerytalnym opisuje Jerzy Justyn w powieści „Kochałem Żydówkę, będącej swoistym studium miłości i zazdrości. Główny bohater Jerzy nie godzi się na samotność, więc jakiś czas po śmierci żony zamieszcza anons na jednym z portali randkowych. Jaki finał przybiorą miłosne perypetie Jerzego Kotarskiego? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *