Ile trwa budowanie masy mięśniowej?

Jeśli zacząłeś ćwiczyć budowanie masy mięśniowej i znajdujesz się w początkowej fazie, możesz zastanawiać się, ile czasu zajmie, zanim zaczniesz zauważać pierwsze efekty swojej ciężkiej pracy. Nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie, ale wiemy, że wiąże się to z kilkoma czynnikami. Na początek, jak szybko będą rosły twoje mięśnie, będzie bardzo zależeć od twojego poziomu sprawności.

Książka w ofercie przedsprzedaży – http://tylkorelaks.pl/849-sztuka-umierania.html

Autor odkrywa kulisy kulturystyki, prezentuje różne formy i rodzaje treningów,  sugeruje odpowiednie diety, ale przede wszystkim dużo pisze o nastawieniu psychicznym.

Kulturystyka pozwala mi być lepszym człowiekiem. Mówi się, że ból jest najlepszym nauczycielem, tylko nikt nie chce być jego uczniem… Sztuka umierania to sztuka życia, wydobywania z siebie wszystkiego, co dobre i unikania złego.
• Ego nie pozwala się uczyć, pokora pozwala.
• Kiedy nie masz siły wykrzesać z siebie krzty energii, skup się, a wykrzeszesz.
• Ciężka praca wykształci w tobie wszystkie potrzebne nawyki.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują regularność i intensywność ćwiczeń, a także procent tkanki tłuszczowej. Wiemy na pewno, że jeśli postępujesz właściwie, możesz zacząć widzieć wzrost mięśni w ciągu miesiąca od rozpoczęcia treningu siłowego. Dzisiaj porozmawiamy o tym, ile czasu zajmuje zbudowanie mięśni, czynniki, które wpływają na budowanie mięśni, oraz wskazówki, które pomogą ci przytyć.

Twój procent tkanki tłuszczowej

Tłuszcz pokrywa mięśnie, a gdy jest za dużo tkanki tłuszczowej, nie zobaczysz mięśni, ponieważ są zakryte. Jeśli chcesz nabrać masy, ważne jest, aby podjąć kroki, aby uzyskać procent tkanki tłuszczowej około 6-13 procent, jeśli jesteś mężczyzną, a między 14 a 20 procent, jeśli jesteś kobietą. Im niższy procent tkanki tłuszczowej, tym łatwiej będzie zobaczyć przyrost mięśni.

Zdrowa dieta jest niezbędna

Ciało potrzebuje różnorodnych składników odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować, dlatego ważne jest przestrzeganie zdrowej, zrównoważonej diety. Kiedy próbujesz uzyskać masę mięśniową, musisz jeść produkty bogate w białko, takie jak mięso, ryby, drób i produkty mleczne. Wiele osób stosuje również suplementy białkowe. Ale aby uzyskać białko potrzebne do uzyskania masy mięśniowej, spróbuj użyć suplementu enzymatycznego, który pomaga  lepiej wchłaniać białko, dzięki czemu nie musisz jeść tyle.

Trening treningiem, ale trudniejsze jest trzymanie diety. Pracując nad masą, traktuj dietę jak trening woli. – Andrzej Sitarek

Twoje ciało potrzebuje odpoczynku

Ćwiczenie każdego dnia przez wiele godzin na raz nie pomoże ci osiągnąć zamierzonego celu. Twoje ciało i mięśnie potrzebują odpoczynku. W rzeczywistości, gdy twoje mięśnie odpoczywają po treningach, rosną, ponieważ regenerują się. Jeśli nie pozwolisz swojemu ciału odpocząć przez jeden dzień po treningu, komórki nie będą w stanie wykonywać swojej pracy. Odpoczynek i przetrenowanie: co to oznacza dla kulturystów?

Wykonuj różnorodne ćwiczenia

Wykonywanie w kółko tych samych ćwiczeń, nie przynosi rezultatów. Musisz je zmienić i wykonywać różne ćwiczenia z każdym treningiem. Każde ćwiczenie jest ukierunkowane na jedną konkretną grupę mięśni, więc aby uzyskać trening całego ciała i zbudować masę mięśniową, musisz wykonać różnorodne ćwiczenia.

Wniosek

To, ile czasu zajmie zbudowanie masy mięśniowej, będzie zależeć od różnych czynników. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość snu, ciężko trenujesz, dobrze się odżywiasz i korzystasz z suplementów, aby przyspieszyć proces, a już wkrótce zaczniesz zauważać ogromną różnicę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *