Psia moda – w co ubrać psa?

Nic tak nie wzbudza zainteresowania jak zwierzęta ubrane w kolorowe, różnobarwne ubrania, ważne jest, aby pamiętać, że bezpieczeństwo i komfort Twojego zwierzaka są najwyższym priorytetem w każdej sytuacji, zanim zaczniesz zabawę w strojenie Twojego pupila. Podczas ubierania zwierzaka środki ostrożności są niezwykle ważne, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i wyeliminować stres.

Ważne jest, aby w tym psim świecie mody nie oszaleć. Wybierajmy produkty z głową. Najlepsze są takie wykonane z nienagannych tkanin, wygodne, a co za tym idzie – nie krępujące ruchów, w odpowiednim rozmiarze, przesadnie nie zdobione, łatwe w utrzymaniu oraz dobrane według panujących trendów modowych. – wyznaje Marta Paszkiewicz, psycholog zwierząt, autorka pierwszej w Polsce książce poświęconej psiej modzie.

Przygotuj swojego zwierzaka przed czasem

Podobnie jak ludzie, zwierzęta mają własne osobowości i preferencje, jeśli chodzi o przebieranki dla zwierząt. Niektóre zwierzęta są trudniejsze do pracy niż inne, co może być wyzwaniem, jeśli zdecydujesz się poczekać do ostatniej chwili, aby umieścić swojego futrzanego przyjaciela w przygotowanym stroju. Musisz rozważyć następujące wskazówki dotyczące ubierania swojego zwierzaka.

Stopniowo wprowadzaj odzież dla zwierząt

Nigdy nie próbuj zmuszać swojego zwierzaka do stroju od razu, gdyż może spowodować, że zareagują negatywnie. Irith Bloom, certyfikowana trenerka psów w The Sophisticated Dog w Los Angeles, sugeruje zamiast tego spowolnić proces i podzielić proces zapoznania się na mniejsze kroki:

  1. Zapoznaj swojego zwierzaka z zapachem odzieży zwierzęcej, pozwalając mu powąchać materiał.
  2. Połóż odzież dla zwierząt na plecach, aby mogli zapoznać się z fakturą materiału.
  3. Przez kilka dni nadal buduj zaufanie swojego zwierzaka, nagradzając go za każdym razem, gdy pozytywnie się zaangażuje podczas sesji przebierania się.

Wyjaśnijmy sobie podstawową rzecz: psy nie lubią ubranek!

Chcemy pomóc wszystkim, którzy kochają zarówno psy, jak i modę! Naszym celem jest ukazanie psiej mody od kuchni. Doradzimy wam, na co zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu ubranek dla waszych pupili.  Sprzedaż na stronie – http://www.psychoskok.pl/produkt/psia-moda/

Ostatecznie „celem jest nauczenie zwierzaka, jak kojarzy ubrania z pysznym jedzeniem lub zabawą”, mówi Bloom. W ten sposób możesz sprawić, że Twój najlepszy futrzany przyjaciel pokocha swój nowy strój w mgnieniu oka!

Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Pamiętaj, że Twój zwierzak ma już na sobie futro i może łatwo się przegrzać podczas biegania z dodatkową warstwą ubrania. Wybierając zabawne zwierzęce ubranie dla swojego futrzanego przyjaciela, upewnij się, że nie umieszczasz ich w kokonie w zbyt wielu warstwach materiału.

Kwestia wygody, doboru tkanin, które przepuszczają powietrze, odpowiedniego rozmiaru oraz modelu są bardzo istotne, gdy mamy zamiar zrobić zakupy dla naszego pupila. Zacznijmy od wygody. Pod tym pojęciem kryje się odpowiednio dobrany rozmiar, materiał, z którego uszyte jest ubranko oraz model ubranka, nie krępujący ruchów psa.

Zwierzęta mają również wrodzoną skłonność do poruszania się, wąchania i eksplorowania otoczenia – dlatego odzież dla zwierząt powinna zawsze pozwalać Twojemu pupilowi swobodnie wędrować po okolicy, nie ograniczając jego ruchów ani dróg oddechowych.

Wybierz odpowiednią odzież dla zwierząt

Strój nie powinien być zbyt ciasny ani zbyt luźny, aby zwierzę mogło z łatwością siedzieć, chodzić itp. bez konieczności wbijania stroju w skórę lub przeciągania się po podłodze. Ponadto unikaj kupowania odzieży pachnącej lub pokrytej chemikaliami – może to być szkodliwe dla zwierzęcia oraz zaburzać jego węch. Zestaw powinien zawierać minimum części do żucia, takich jak guziki i klapy, ponieważ zwierze może je żuć lub połknąć.

Unikaj ubrań zakrywających oczy, uszy, nos lub pyszczek zwierzęcia. Utrudniają one oddychanie czworonożnemu towarzyszowi i mogą zakłócać słuch lub węch. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, komunikują się ze sobą i ze swoimi właścicielami za pomocą subtelnych sygnałów i mowy ciała. Utrudniający strój może utrudniać komunikację Twojego zwierzaka.

Ważne jest, aby używać wyłącznie ubrań specjalnie dla zwierząt domowych, ponieważ są one bezpieczne dla zwierząt. W butiku Pet Like Shop możecie znaleźć bluzy marki Sniff, wykonane z bawełny w bardzo ciekawych kolorach. Taka bluza to must have każdego właściciela czworonoga. Bluza Ground Control została przetestowana przez Messalinkę oraz Platoniuszka. – czytamy w książce Psia moda, Marty Paszkiewicz.

Jeśli Twoje zwierzę nie jest gotowe na pełny strój, wypróbuj mniejsze akcesoria, takie jak świąteczny kołnierz lub chustka. W przeciągu ubiegłego roku bardzo popularne stały się muszki dla psów. Są eleganckie i szykowne. Pies w takiej muszce wygląda ekstrawagancko i nie wstyd pokazać się z nim nawet na bankiecie. My wybraliśmy muszkę od Lilly Pet Shop, ponieważ ma ona podwójną funkcję. Jest elegancką ozdobą, a zarazem obrożą – twój pies może otaczać się luksusem także podczas zwykłego spaceru do parku.

Obserwuj język ciała swojego zwierzaka

Zacznij od obserwowania mowy ciała psa podczas ubierania. Jeśli zauważysz oznaki dyskomfortu, zacznij od nowa, aby upewnić się, że Twoje zwierzę jest zadowolone z dopasowania i stylu stroju.

W ostatnich czasach znacznie zwiększyła się liczba blogów internetowych dotyczących psów. Blogi zazwyczaj prowadzone są przez osoby, które mają coś do powiedzenia w kwestii tego gatunku zwierząt. Blogów o psach jest co prawda wiele, ale o psiej modzie niedużo. Zapraszamy do odwidzenia bloga na Instagramie o nazwie chihuahua_chihuahuas, na którym znaleźć można zdjęcia psów oraz krótkie opisy testowanych przez nas artykułów.

Poznaj inne książki Marty Paszkiewicz – http://www.psychoskok.pl/autorzy/marta-paszkiewicz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *