Nowe funkcje aplikacji do szyfrowania danych Specfile

Poznańska firma Specfile Project Sp. z o.o. (Specfile.pl) zaktualizowała prostą aplikację do szyfrowania danych jednym kliknięciem i współdzielenia zabezpieczonych dokumentów z innymi użytkownikami. Nowa wersja programu została wzbogacona o dodatkowe funkcje.

Specfile 1.10 wprowadza trzy nowe możliwości. Po pierwsze aplikacja pozwala na szyfrowania danych w locie. Oznacza to, że raz zaszyfrowany plik, który został otwarty do edycji, po zapisaniu zmian automatycznie zostanie ponownie zabezpieczony po zakończeniu pracy na nim. Zaktualizowana wersja dokumentu jest dostępna dla wszystkich osób, które go współdzielą w chmurze albo na dysku sieciowym (nie ma potrzeby umieszczania tam pliku ponownie). Po drugie przy pomocy aplikacji zaszyfrujemy teraz nie tylko pojedyncze pliki, ale i całe foldery. Proces odbywa się analogicznie do szyfrowania pliku, robimy to jednym kliknięciem. Po trzecie ułatwiono współdzielenie szyfrowanych danych z osobami, które nie są użytkownikami Specfile. Funkcja pierwszy list polega na kolejkowaniu wysyłki zaszyfrowanych plików. Aplikacja wysyła do adresatów powiadomienia e-mail o oczekującej wiadomości. W momencie, gdy użytkownik pobierze i uruchomi Specfile, aplikacja wyśle do niego szyfrowany dokument.

 

Modyfikacji uległa ewidencja zaszyfrowanych danych – nowa wersja aplikacji rejestruje dokumenty wysyłane z poziomu aplikacji oraz podczas ich pierwszego odszyfrowania. Ponieważ Specfile 1.10 jest kompatybilny z dotychczasową wersją, przy pomocy zaktualizowanego programu użytkownik odszyfruje wszystkie pliki, które zostały zaszyfrowane przez Specfile 1.9. Aby aplikacja działała prawidłowo, nie potrzebuje dostępu do Internetu.

 

Specfile to proste i intuicyjne narzędzie umożliwiające szyfrowanie i deszyfrowanie dokumentów jednym kliknięciem. Ma zastosowanie w użytku prywatnym i firmowym. Ponieważ aplikacja wykorzystuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, polecana jest szczególnie do szyfrowania dokumentów przez takie grupy zawodowe jak prawnicy, lekarze, księgowi, pracownicy działów HR, nauczycie, dziennikarze czy politycy.

 

Aplikacja w wersji podstawowej jest bezpłatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *