Zabójstwa, mordercy, zbrodnie – najlepsze powieści kryminalne

Wszyscy wiemy, że zło jest częścią świata. Przeraża nas to i jednocześnie intryguje. Zabójstwa, mordercy, zbrodnie – najlepsze powieści kryminalne pozwolą nam bezpiecznie zgłębić tę mroczną tematykę.

Poznaj ciekawe sprawy kryminalne, o których nie wiedziałeś

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ciekawe-sprawy-kryminalne-o-ktorych-nie-wiedziale/

Marzenia o pięknym świecie, w którym żyją jedynie szczęśliwi, przyjaźnie nastawieni ludzie, nigdy nie uda się spełnić. Ziemski Eden to utopia. Podziały, społeczne nierówności, niezaspokojone żądze, i odmienne możliwości dzielą od zawsze. Zło jest częścią świata, której nie sposób wyplenić. Za każdym niecnym czynem stoi bowiem człowiek i jego posępna historia.

Dlaczego kochamy kryminały?

Wszystkie cywilizacje i społeczności starały się wypracować system wartości i praw, który odwodziłby ludzi od popełniania niecnych czynów. Niestety, choć nasza rzeczywistość nieustannie się zmienia niezakłócony ład i harmonia to nadal mrzonka. Doskonale wiemy, że nie możemy czuć się w pełni bezpieczni. Zło czai się wszędzie, o czym bezustannie przypominają nam napływające ze wszystkich stron świata informacje. Wszelkiej maści zbrodnie zdarzają się każdego dnia, a my zalęknieni staramy się żyć z dnia na dzień, unikając niebezpieczeństw, choć najgorszego nie da się przewidzieć. Pomimo tego lubimy, a nawet musimy się bać. Ta emocja to część pierwotnego instynktu, który ma wyostrzać naszą czujność i chronić nas przed najgorszym. Poznawanie arkanów przestępczych występków daje nam poczucie, że bylibyśmy w stanie w porę rozpoznać zagrożenie i uniknąć go.

Zabójstwa, mordercy, zbrodnie – najlepsze powieści kryminalne pozwolą nam bezpiecznie zgłębić tę mroczną tematykę. Dzięki tym książkom zaspokoimy swą ciekawość, poznamy motywy i portrety psychologiczne sprawców. Wiele z opisanych zdarzeń naprawdę nas przerazi.

Uśpiona” to jedna z najmroczniejszych i najbardziej szokujących książek. Fabuła pozwoli nam wkroczyć w przestrzeń zdominowaną przez chore żądze. To w niej żyją odrażające, ludzkie kreatury. Ten mroczny thriller psychologiczny pełen jest brutalnych opisów. Zaskakujące zwroty akcji i niejednoznaczni bohaterowie sprawiają, że napięcie i niepewność będzie towarzyszyć nam od pierwszej do ostatniej strony, Poznamy wiele bardzo charakterystycznych postaci. Pośród nich będzie Andrzej, który na oczach młodszego rodzeństwa zabije ojca kata, brutalny pedofil Bromski, czy ścigający pewną dziewczynę prokurator PRL. Każda z tych osób postępuje w określony sposób nie bez przyczyny. Czy cokolwiek może jednak usprawiedliwiać zbrodnie? Będziemy zastanawiać się nad tym w trakcie lektury. Pomimo starań i analiz najpewniej nie zyskamy jednak pewności, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Zabójstwa, mordercy, zbrodnie – najlepsze powieści kryminalne i mroczne opowieści nie muszą być jedynie literacką fikcją. Większość przerażających historii „napisało” samo życie.

Seryjni mordercy” to książka, której długo nie zapomnimy. Poznamy bowiem najbardziej brutalne zbrodnie i przerażających zabójców. Pełna dosadnych opisów fabuła sprawia, że trudno oderwać się od lektury. W trakcie zagłębiania się w tematykę zaczniemy analizować przebieg zdarzeń i motywy kierujące mordercami. Zadamy sobie ważne pytanie. Czy cokolwiek usprawiedliwia zbrodnie i czy sami w określonych okolicznościach bylibyśmy w stanie krzywdzić i zabijać? Bardzo łatwo automatycznie zaprzeczyć, ale sytuacja, przeżyte traumy, bolączki i niezaspokojone potrzeby mogą wiele zmienić. Nikt nie wie przecież, dlaczego jedni cierpią w milczeniu i pogrążają się w depresji, a inni mszczą swe krzywdy. Czyżby istniał „gen zabijania”? Czy posiadał go chłopak, który zamordował swą matkę, okaleczył i zgwałcił jej zwłoki? Tego typu pytania postawimy sobie wielokrotnie, w trakcie lektury. Wnioski, do których dojdziemy, mogą nas zaskoczyć.

Zabójstwa, mordercy, zbrodnie to przerażająca część naszego świata. Możemy być pewni, że nigdy nie było bezpiecznie.

Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1” dowodzą, że wszelkiego rodzaju przestępstwa miały miejsce także w przeszłości. Poznamy portrety psychologiczne sprawców, motywy, i okoliczności zbrodni. Wiele osób niesłusznie sądzi, że dawniej było spokojniej i bezpieczniej. To jedynie złudzenie wywołane nieograniczonym dostępem do informacji. Bez przerwy docierają do nas wieści, które kiedyś nie miały możliwości, by błyskawicznie dotrzeć wszędzie. Treść książki powstała dzięki analizie kronik sądowych, materiałów dowodowych i zeznań świadków. Poznamy arkana przerażających zbrodni, afer korupcyjnych oraz czynów o niskiej szkodliwości społecznej. Przerazi nas, że nastolatek był zdolny poderżnąć gardło maleńkiej siostrze, zastanowi, jak to możliwe, że jeden człowiek był w stanie oszukać dziesiątki osób i latami wymykać się wymiarowi sprawiedliwości. Lektura będzie emocjonująca i na pewno długo jej nie zapomnimy. Wszystko, o czym przeczytamy, zdarzyło się przecież naprawdę.

Zainteresowanie tematyką zbrodni przyczyniło się do pojawienia się książki „Historie kryminalne i obyczajowe. Wiek XIX. Cz. II”. Prezentuje ona najbardziej intrygujące i poruszające sprawy. Powtórne dokonana została analiza wielu materiałów źródłowych, dzięki czemu spośród niezliczonej ilości spraw wyłuskano te najbardziej emocjonujące. Czyny o niskiej szkodliwości znalazły się obok afer, oszustw, czy podstępów. Zaskoczy nas, że ludzie zajmujący wysokie stanowiska doprowadzili do tragedii pewnej dziewczyny. Przerazi, że obojętność skazała biedną rodzinę na śmierć głodową. Okazuje się, że nawet ludzie, którzy wydają nam się, prawi, a nawet godni naśladowania są zdolni do zbrodni. Książka została wzbogacona ilustracjami obrazującymi opisane sprawy.

Zaprezentowane książki opisują zabójstwa, czyny morderców i różnorodne, ohydne zbrodnie. Powinni po nie sięgnąć poszukiwanie mocnych wrażeń. Za pomocą fikcji i faktów ukazane zostały najbardziej poruszające sprawy.

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kryminaly-ktore-trzeba-przeczytac/

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *