Porównanie stylów korepetycji: Online vs. Osobiste spotkania

Korepetycje prywatne zyskały na popularności od wybuchu pandemii. Od momentu, gdy pandemia uderzyła, studenci i rodzice szukają alternatyw i wsparcia w trakcie edukacji. Praca korepetytora polega na zapewnieniu indywidualnej pomocy edukacyjnej dla uczniów w dowolnym temacie, w którym osoba potrzebuje poradnictwa.

Kim są korepetytorzy?

Osoby, które decydują się na zostanie korepetytorem, zazwyczaj lubią dzieci lub cieszą się pracą z uczniami, są biegłe zarówno w danym przedmiocie, jak i w nauczaniu, mają wykształcenie pedagogiczne lub doświadczenie w nauczaniu. Jeśli chcesz zostać korepetytorem, prawdopodobnie masz pasję do pomagania i wspierania innych podczas ich życia akademickiego.

Korepetycje online

Korepetycje z angielskiego online mają wiele świetnych korzyści i kilka wad. Jednym z pierwszych atutów korepetycji online jest to, że możesz wybrać miejsce lub przestrzeń, z której chcesz pracować. To od ciebie zależy, czy chcesz zostać w domu, być w swoim pokoju, czy siedzieć przy stole w jadalni. Możesz również poszukać cichej kawiarni, miejsca do współpracy, a jeśli masz dostęp do kampusu uniwersyteckiego, możesz nawet zarezerwować salę i korzystać z wifi szkoły.

Korepetycje stacjonarne

Największą zaletą korepetycji stacjonarnych jest to, że masz okazję spotkać osobę (dzieci, dzieci, nastolatków, młodych dorosłych), z którą będziesz pracować. Kiedy masz okazję spotkać ucznia, łatwiej jest nawiązać z nim kontakt, a jego postęp może nastąpić znacznie szybciej w porównaniu z korepetycjami online.

Najlepsze praktyki dla korepetycji online

Podczas prowadzenia korepetycji online, istotne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych praktykach, które mogą pomóc w skutecznym nauczaniu i uczeniu się.

  1. Definiowanie, jak nauczać: Niektóre firmy formalizują wewnętrzną „szkołę danych”. Jeśli twoja firma jest w stanie zainwestować w coś takiego, świetnie! Jeśli nie, możesz wypróbować różne formaty, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla zrozumienia. Opcje obejmują warsztaty lub szkolenia wdrożeniowe, bieżące warsztaty lub szkolenia, tworzenie filmów, gromadzenie treści z sieci, pisanie postów na blogu, prowadzenie rozmów podczas lunchu lub organizowanie serii rozmów podczas lunchu, dołączanie do istniejących spotkań zespołowych, aby udostępnić odpowiednie samouczki, rozpoczęcie kanału Slack, udostępnianie notatek online z adnotacjami, prowadzenie godzin konsultacji.
  2. Interaktywne uczenie się: Niektóre kursy mogą być bardziej interaktywne niż inne, z dyskusjami online, projektami grupowymi i innymi działaniami, które pozwalają na współpracę z rówieśnikami. Zastanów się, czy preferujesz bardziej interaktywny kurs, czy podejście samokształcenia lepiej pasuje do twojego stylu uczenia się.
  3. Spersonalizowane informacje zwrotne: Niektóre kursy mogą oferować spersonalizowane informacje zwrotne na temat zadań i projektów, co może być korzystne dla twojego rozwoju. Szukaj kursów, które oferują ten typ informacji zwrotnych, aby mieć bardziej spersonalizowane doświadczenie z uczenia się.
  4. Dostęp do zasobów: Zawsze dobrze jest mieć dostęp do instruktora kursu i/lub innych studentów. Pozwala to na zadawanie pytań, otrzymywanie informacji zwrotnych i nawiązywanie kontaktów na przyszłe możliwości.
  5. Przygotowanie do połączenia: Upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe i odpowiednie oświetlenie. Sprawdź, czy twoje urządzenie jest naładowane i czy masz wszystko, czego potrzebujesz, zanim rozpoczniesz sesję.

Najlepsze praktyki dla korepetycji stacjonarnych

Podczas prowadzenia korepetycji stacjonarnych, istotne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych praktykach, które mogą pomóc w skutecznym nauczaniu i uczeniu się.

  1. Dostępność: Upewnij się, że miejsce, w którym odbywają się korepetycje, jest dostępne dla wszystkich uczniów. Czy jest dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich? Czy jest dostępne dla osób z różnymi potrzebami edukacyjnymi?
  2. Zasady są do przestrzegania: W korepetycjach stacjonarnych istnieje kilka zasad, które pomagają utrzymać porządek i skupienie. Na przykład, strefa wolna od rozproszeń: brak urządzeń (osobiście) lub brak powiadomień (zdalnie). Wszystko jest ograniczone czasowo. Prawie żadnych dyskusji.
  3. Praca twarzą w twarz (F2F): Niektóre prace są najlepsze, gdy są wykonywane twarzą w twarz. Strategia, planowanie i projektowanie to wszystko działania, które najlepiej wykonuje się we współpracy. Idealnie są one realizowane w dużych salach Obeya, które mają ściany z tablicą i mało lub wcale nie mają mebli. Takie pokoje umożliwiają i motywują do poruszania się i wspólnej pracy, a nie siedzenia i rozmawiania ze sobą.
  4. Pytaj, gdy masz wątpliwości: Podczas planowania potencjalnych zmian w sposobie pracy, aby dostosować się do tych osób, które są obecne, jak możesz upewnić się, że wprowadzone przez ciebie zmiany są pozytywne? Najlepszym sposobem na pewne poznanie jest zapytanie. Przeprowadź ankietę lub retrospekcję ze swoimi interesariuszami i partnerami w całej firmie. Zadaj pytania o to, co dobrze działało dla nich zdalnie, co mogłoby pomóc w przejściu z powrotem, i jak twój zespół operacyjny może wesprzeć w drodze. Na koniec, poświęcenie czasu na zrozumienie potrzeb ludzi przed zmianami pomoże budować zaufanie na przyszłość.
  5. Uczymy się wszyscy: Pamiętaj, że planując, rzeczy zawsze się zmieniają. To są naprawdę nowe czasy dla wszystkich nas, więc bycie otwartym i szczerym wobec swojego zespołu na temat swoich planów i tego, czego chcesz się z nich nauczyć, utrzyma zaufanie i relacje na wysokim poziomie.

Podsumowując, korepetycje, zarówno online, jak i stacjonarne, mają swoje unikalne zalety i wady. Korepetycje online oferują elastyczność i wygodę, pozwalając na naukę z dowolnego miejsca. Z drugiej strony, korepetycje stacjonarne umożliwiają bezpośrednią interakcję i szybsze nawiązywanie relacji.

Niezależnie od wyboru, istotne jest, aby korepetytorzy byli dobrze przygotowani i zastosowali najlepsze praktyki w swoim nauczaniu. Dla korepetycji online obejmuje to interaktywne uczenie się, spersonalizowane informacje zwrotne, dostęp do zasobów i przygotowanie do połączenia. Dla korepetycji stacjonarnych, ważne jest zapewnienie dostępności, przestrzeganie zasad, praca twarzą w twarz i bycie otwartym na naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *