Jak Jeść by Zdrowo Żyć?

Istnieją produkty spożywcze dopuszczone do stosowania, o których wiemy, że są niezdrowe.

Podstawowe najnowsze informacje na temat zdrowego odżywiania

Niektóre składniki żywności stają się niezdrowe po zastosowaniu niewłaściwego procesu ich obróbki, a część staje się szkodliwa z powodu braku umiaru w ich spożyciu. Poza tym dla większości osób istnieją produkty, które są niezdrowe tylko dla nich. U jednej osoby cebula powoduje silne wzdęcia, u innej śliwki silną biegunkę. Oczywiste jest, że takich produktów osoby te powinny unikać.

Zobacz gdzie kupić

Istnieją pokarmy, które praktycznie wszystkim smakują, często łatwo się trawią, a których spożycie powoduje wielkie szkody w organizmie, widoczne niestety po wielu latach. W pierwszej kolejności wymienię tutaj cukier i wszystko, co służy do słodzenia, czyli także syrop glukozowo-fruktozowy oraz słodziki. Słodycze, których nie będę mocno obrzydzać, to naturalny miód, syropy: z agawy i klonowy, oraz stewię, cukier kokosowy i cukier brzozowy – ksylitol.

Jak Jeść by Zdrowo Żyć

http://www.prasa24h.pl/17247/jak-jesc-by-zdrowo-zyc.html

Najkorzystniej dla zdrowia byłoby zrezygnować całkowicie ze słodzenia żywności, ale gdy nie jest to możliwe, warto użyć tych wyżej wymienionych zamienników cukru. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że te słodkie substancje to również duża dawka prawie pustych kalorii. Miód i syropy mają praktycznie tyle kalorii co cukier, 100 g ksylitolu dostarcza 240 kcal, a słodziki oparte na stewii to najczęściej w 97% maltodekstryna i 2-3% glikozydów stewiowych. Chociaż trzy razy słodsze od cukru to jednak 100 g dostarcza 391 kcal. Dodam jeszcze, że przy produkcji ksylitolu stosuje się katalizatory niklowo-glinowe oraz kwas azotowy. Ksylitol chroni przed próchnicą… Miałem jednak pisać o niezdrowym.
Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *