Kto kogo tworzy, jak i dlaczego, po co?

A jeśli pochodzimy z jednego źródła, czyli punktu pierwotnego, z jednego Wielkiego Wybuchu, i do nich wrócimy, i te cykle trwają tak od niepamiętnych czasów i nieskończoną ilość razy, i jeśli ten jeden najmniejszy i największy jednocześnie twór kosmiczny w pędzie swoich zamiarów tworzy ciebie, mnie, nas, to my jesteśmy nim, a on jest nami, to my jesteśmy wszystkim, tak jak on jest wszystkim.

Teraz będzie religijnie, a nie naukowo. Po chrześcijańsku, po katolicku i całkowicie na poważnie. Zupełnie bez żartów.

W Bogu żyjemy i on żyje w nas, w każdym z nas. Bóg nas potrzebuje tak samo, jak my jego. Nie istniejemy bez Boga tak jak jego nie ma bez nas. Wszyscy braćmi jesteśmy w Bogu Naszym Jedynym. Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

Zobacz gdzie kupić

Co teraz przypomina Tabernakulum, schowana w nim Monstrancja i poukładane w niej opłatki Hostii?

Tabernakulum – zwykły przedmiot, skrzynka, miejsce, gdzie coś można ukryć.

Monstrancja – rozpromieniona jak Gwiazda Wielkiego Wybuchu.

Opłatki Hostii – poruszający się i rozprzestrzeniający w aktach rozmnażania Punkt Pierwotny.

Co kieruje światem?

http://www.prasa24h.pl/17048/co-kieruje-swiatem.html

Rozmnażanie, miłość, dawanie z siebie, poświęcanie się.

Jak teraz rozumieć i interpretować te słowa, pojęcia w skali kosmosu i wiedzy o nim?

Wiedząc to, teraz kosmos to my, a nie oddzielony od nas twór. W takim ujęciu wszechświat to ja i ty i oni. Cokolwiek, ktokolwiek i wszyscy, a przecież tylko jeden pierwotny, podstawowy, nieśmiertelny, choć zniszczalny, bo zdolny do odtworzenia i regeneracji.

Nie potrzebny nam żaden Bóg?

http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/nie-potrzebny-nam-zaden-bog

Boski egoizm w miłości i poświęceniu

W dawaniu i odbieraniu. Dawaniu sobie i odbieraniu sobie. W niszczeniu tego, co było, żeby tworzyć to, co będzie. W nieskończoności powtarzania się, w cierpieniu, rozkoszy, pamiętaniu, zapominaniu, przypominaniu sobie siebie.

W stopniowym rozproszeniu się z centralnego, jednego bytu do wielości jego części składowych.

Wszystko jest usprawiedliwione, wybaczone, uzasadnione, konieczne, nieuniknione. Wszystko, każdy objaw opcji kosmicznego jestestwa. Każda chwila na Ziemi, dowolny moment w innym Układzie planet niż Słoneczny, cokolwiek się wydarzyło, dzieje się lub zaistnieje, każda przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są razem zawarte w punkcie pierwotnym. Dowolne cokolwiek objawione we wszechświecie jako materia, myśli i uczucia, przemyślenia, zamiary i działania. Dowolna przyszłość z puli pełni kosmicznych opcji jest jakąś tam przeszłością, bo już wydarzała się wielokrotnie i dowolna teraźniejszość w jakimkolwiek miejscu wszechświata jest już i była przeszłością a także jest, bo była i będzie, przyszłością, każdego z nas. To bardzo proste zapętlenie.
Zobacz gdzie kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *