Książki o inwestowaniu – ucz się na błędach innych

Każda osoba, która decyduje się na rozpoczęcie przygody z inwestowaniem, powinna na samym początku odebrać solidną dawkę wiedzy i informacji, które skrywają się w dobrze znanych książkach o inwestowaniu.

Wykształcenie finansowe, choć przydatne, nie uczy nas tego, w jaki sposób inwestować. Studia odpowiedzą nam na pytanie, czym jest koniunktura, jak wygląda rynek finansowy i kapitałowy, ciężko jednak znaleźć tam praktyczną wiedzę z zakresu inwestowania, analizy technicznej, fundamentalnej, jak i psychologii inwestowania. Gdzie możemy wzbogacić się o taką wiedzę? Właśnie, czytając książki o inwestowaniu.

Dla kogo książki o inwestowaniu będą stanowiły nieocenione źródło wiedzy?

Książki o inwestowaniu stanowią bardzo cenne źródło wiedzy dla tych wszystkich osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem. Bez względu czy swoje kroki skierujemy ku Giełdzie Papierów Wartościowych, rynkowi FOREX czy kryptowalut, wiedza zawarta w wielu pozycjach jest uniwersalna i będzie stanowiła wartość dodaną w przypadku wszystkich rynków i instrumentów, w jakie chcemy inwestować. Książki o inwestowaniu to oczywiście nie tylko literatura dla nowicjuszy. Osoby, które na rynkach inwestycyjnych zjadły zęby, również mogą zajrzeć do tego typu pozycji by uporządkować swoją wiedzę, poznać nowe techniki inwestycyjne lub przypomnieć sobie o faktach, które uciekły nam z pamięci. Książki o inwestowaniu to świetne źródło informacji o tym, jakie błędy popełniali wybitni inwestorzy. Warto przeczytać książki poświęcone sztuce inwestowaniu, by nie powielać ich błędów.

Jakie pozycje wybrać na początek?

Bardzo ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, od czego rozpocząć przygodę z literaturą o inwestowaniu.

Z pewnością obowiązkową pozycją będzie „Inteligentny inwestor” autorstwa Benjamina Graham. Bardzo dobra, obszerna publikacja o inwestowaniu długoterminowym, która powstała w połowie XX w. Lektura owiana już legendą.

Robert Kiyosaki, „Bogaty ojciec, biedny ojciec” – Książka, która jest pochwałą oszczędnego, mądrego życia i inwestowania, jednym słowem – brania spraw we własne ręce. Metafora dwóch ojców pokazuje dwa różne nastawienia do zarabiania pieniędzy, a tak naprawdę – do całego życia. Tym „biednym” jest ojciec autora, który nie interesował się inwestowaniem zarobków, pomimo kierowniczego stanowiska pracy. W wieku 52 lat stracił dobrą, rządową posadę i został z niczym. Pozycja obowiązkowa każdego inwestora!

Warto poznać te pozycje – 12 Książek o inwestowaniu, które warto przeczytać Social.Estate

Jakie są zalety związane z czytaniem książek o inwestowaniu?

Książki o inwestowaniu stanowią nieocenione źródło wiedzy i doświadczeń poprzednich pokoleń inwestorów. To właśnie z książek o inwestowaniu dowiemy się o najbardziej skutecznych strategiach inwestowania, o tym, w jaki sposób trzymać nerwy na wodzy podczas inwestowania, a także o tym, jakich błędów unikać podczas wykonywania analizy zarówno technicznej, jak i fundamentalnej. Książki o inwestowaniu warto czytać zawsze, bez względu na nasze doświadczenie na rynkach inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *