Zdrowie psychiczne jest podstawą szczęśliwego życia.

W obecnych czasach zdarza się coraz więcej przypadków myśli samobójczych, czy innych zaburzeń psychicznych, nie tylko u dorosłych, ale i niestety też u dzieci i młodzieży. Szacuje się, że znaczący wzrost tego typu problemów z funkcjonowaniem zdrowia psychicznego spowodowane jest między innymi przez stresujący tryb życia, nadmiar obowiązków w pracy i w szkole, oraz negatywne relacje z rówieśnikami o różnym podłożu.

W obecnych czasach zdarza się coraz więcej przypadków myśli samobójczych, czy innych zaburzeń psychicznych, nie tylko u dorosłych, ale i niestety też u dzieci i młodzieży. Szacuje się, że znaczący wzrost tego typu problemów z funkcjonowaniem zdrowia psychicznego spowodowane jest między innymi przez stresujący tryb życia, nadmiar obowiązków w pracy i w szkole, oraz negatywne relacje z rówieśnikami o różnym podłożu. Z pomocą dłonią wychodzą psycholodzy i psychiatrzy z psychiatra-sochaczew.pl

Gdy pojawia się problem, gdzie szukać pomocy?

Pierwsza dobra decyzja, jaką może podjąć osoba dotknięta problemem, jest ktoś bliski, kto potrafi go wysłuchać i wspólnie rozwiązać problem. Jeżeli jednak kłopot siedzi głębiej potrzebna jest pomoc lekarza specjalisty, którym właśnie jest psychiatra.

Czy muszę być szalony, żeby iść do lekarza?

Większość ludzi jak tylko słyszy, że potrzebny im psychiatra, od razu się oburza. Ludzie mylnie kojarzą ten zawód z ostatecznością, kiedy komuś kompletnie wysiada zdrowie psychiczne, i od razu widzą siebie w kaftanie bezpieczeństwa. Otóż prawda jest diametralnie inna. To właśnie psychiatra, dzięki swojemu wykształceniu i umiejętnościom, potrafi pomóc ludziom z przeróżnymi problemami.

Jakie schorzenia kwalifikują mnie do wizyty?

Zastanawiając się nad wagą sprawy, w pierwszej kolejności należy wykluczyć inne przyczyny naszego stanu ducha. Czasem powód może wydawać się naprawdę błahy, czasem jest to jednak poważna choroba, która daje objawy również związane z pogorszonym samopoczuciem. W pierwszej kolejności należy udać się do podstawowego lekarza, który po wykonaniu wywiadu i ewentualnych badań, ostatecznie skieruje nas do psychiatry. Jeżeli już dojdzie do wizyty, nie należy się stresować, ponieważ psychiatra ma doświadczenie w przeróżnych dziedzinach chorób psychicznych czy zaburzeń. Może on leczyć depresję, stany lękowe, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne, psychozy i wiele innych.

Czy jest szansa na całkowity powrót do zdrowia?

Szansa na odzyskanie dawnego stylu życia i poprawy relacji międzyludzkich jest bardzo zależna od innych czynników, między innymi od częstotliwości i systematyczności terapii, wsparcia zdrowego otoczenia a przede wszystkim zaangażowania pacjenta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *