Jak odnieść sukces w marketingu on-line?

Marketing internetowy jest jednym z najczęściej używanych form promocji – zarówno przez duże korporacje, jak i ten najmniejsze firmy. Jak jednak odnieść sukces w marketingu on-line, aby dotrzeć do jak największej liczby klientów niskim kosztem?

Każdy z nas spotkał się z już z jakąś formą promocji on-line – niekiedy możemy zauważyć ją na pierwszy rzut oka, na przykład jako banery reklamowe, innym razem nie zauważamy jej i często nie zdajemy sobie sprawy z jej istnienia, na przykład jak w przy optymalizacji i pozycjonowaniu stron internetowych.

Marketing internetowy ma wiele zalet, które sprawiły, że obecnie używany jest tak chętnie. Jest przystępny cenowo, pozwala na tworzenie przekazu w różnorodnej formie, kampanię marketingową możemy wdrożyć od razu, a w razie konieczności zmodyfikować, by odnosiła jeszcze lepsze wyniki.

Wybrane metody promocji on-line:

  • SEO – pozycjonowanie i optymalizacja strony, służą do reklamy z użyciem wyszukiwarki, SEO służy do wyniesienia adresu strony na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania
  • kampanie linków sponsorowanych – to głównie Google AdWords, reklama ta polega na prezentacji boksu reklamowego w wynikach wyszukiwania
  • social media marketing – marketing w mediach społecznościowych, na przykład na Facebooku
  • influencer marketing – marketing polegający głównie na wykorzystaniu blogerów i innych wpływowych osób, influencer marketing pozwala na zaprezentowanie oferty szerokiej gamie odbiorców będących fanami danego influencera
  • e-mail marketing – skuteczna metoda promocji przy przesyłaniu zamówionych wiadomości

To tylko kilka propozycji, ponieważ jest ich o wiele więcej. Zatem pojawia się pytanie – jak odnieść sukces w e-marketingu przy tak dużym zróżnicowaniu sposobów na reklamę. Tutaj z pomocą przychodzą również serwisy, między innymi adnext.pl, który specjalizuje się w reklamie internetowej.

Serwis internetowy adnext.pl to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób zainteresowanych marketingiem internetowym, między innymi content marketingiem, performance marketingiem, grywalizacji, strategiom marketingowym.

Jeden komentarz do “Jak odnieść sukces w marketingu on-line?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *