Czy możliwa jest konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej?

Dla wielu osób kredyt konsolidacyjny stanowi ostatnią deskę ratunku i sposób na uporanie się ze sporym zadłużeniem. Doskonale wiedzą o tym wszyscy ci, którzy w przeszłości zaciągnęli wiele chwilówek, a teraz nie są w stanie ich spłacić.

Pomóc w tym może specjalna pożyczka na spłatę chwilówek. Dzięki niej możliwa staje się zamiana wielu zobowiązań w jedno, którego spłata zostanie odpowiednio dostosowana do aktualnych możliwości finansowych.

Warto jednak w tym miejscu podkreślić, że na konsolidację nie może zdecydować się każdy. Konieczne jest spełnienie wielu kryteriów – zwłaszcza w bankach. Wymagają one nie tylko stałego źródła dochodu, ale również odpowiedniej zdolności kredytowej. Oceniana jest ona na podstawie rozmaitych zmiennych, biorących pod uwagę między innymi terminowość spłacania kredytów, a także wysokość zadłużenia. Wszystko to sprawia, że z opcji konsolidacji w bankach są w stanie skorzystać nieliczni.

Nie masz zdolności kredytowej? O to, co możesz zrobić

Nie jest jednak tak, że pozostałe osoby zostają z niczym. Rynek na szczęście jest tak szeroki, że każdy może znaleźć ofertę, która jest dostosowana do jego możliwości.

Konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej jest możliwa dzięki ofertom instytucji pozabankowych. Firm pożyczkowych, które znacznie łagodniej podchodzą do weryfikacji swoich klientów. Oczywiście nie oznacza to, że nie muszą oni spełnić żadnych kryteriów. Najważniejsze jest jednak to, że zdolność kredytowa nie jest wymagana.

Pożyczka na spłatę chwilówek jest udzielana na podstawie źródła dochodu. W najlepszej sytuacji są, rzecz jasna, osoby zatrudnione na umowę o pracę. Jeśli potwierdzą, że ich zarobki wystarczą, by regularnie spłacać kredyt konsolidacyjny, są weryfikowani pozytywnie. Bez względu na to, czy dysponują zdolnością kredytową czy też nie.

Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala zapanować nad swoimi długami. Dzięki konsolidacji znacznie zwiększa się szansa na spłatę zadłużenia, dlatego warto się nią zainteresować. Zwłaszcza wtedy, gdy jest udzielana przez firmy cieszące się uznaniem na rynku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrym pomysłem okaże się więc dokładna analiza opinii wystawianych przez innych klientów. Informacje przez nich przekazywane pozwalają określić, czy dana firma jest warta zaufania czy może lepiej poszukać gdzieś indziej. Tym sposobem pożyczka na spłatę chwilówek może uratować domowy budżet, a także zapewnić jakże ważne bezpieczeństwo finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *